Aix 28:28 Nantes
Nantes

Aix iznenadio Nantes i stigao do boda, Vujić izvan konkurencije

Mihaela Bradovski • subota, 27.04.2013.

Nakon Montpelliera i Dunkerquea koji su derbijem otvorili 22. kolo francuskog rukometnog prvenstva, u petak su na teren izašli rukometaši Aixa i Nantesa. Domaćin je prvih pola sata arhivirao pogotkom prednosti, no zatim je u samoj završnici morao hvatati pozitivan rezultat. Po bod svakoj momčadi donio je pogodak Tokića nekoliko sekundi prije kraja...

Aix en Provence - Nantes 28:28 (16:15)

Momčad Thierryja Antija na gostovanju kod jedne od momčadi koje pokušavaju zadržati prvoligaški status imala je priliku iskoristiti poraz Dunkerquea u derbiju kola i približiti mu se na bod zaostatka. Ovako razlika ostaje dva boda jer je dvoboj između Aixa i Nantesa, jedini na rasporedu u petak, završen bez pobjednika.

S druge strane, domaća momčad s utakmicom više ima bod prednosti nad Ivryjem i dva u odnosu na Créteil. Posljednji Billere s niti jednim bodom na kontu već se odavno pomirio sa svojom sudbinom. U skupinu ugroženih sastava pripadaju još i Sélestat, Fenix i Tremblay, skupina momčadi sa 17 osvojenih bodova.

Što se same jučerašnje utakmice tiče, već je uvodnih desetak minuta dalo nagovijestiti kako domaćin bez velike borbe ne misli prepustiti bodove jedinom sastavu koji je ove sezone uspio svladati vodeći PSG. Nakon 11. minuta igre Nantes je vodio s minimalnih 4:3, a kroz igru pogodak za pogodak tu je prednost od jednog pogotka održavao do 15. minute kada je zgoditkom Marchea Aix poveo sa 7:6.

Minutu kasnije povela je domaća momčad i s dva razlike, svoj drugi pogodak postigao je Vincent Vially, igrač koji je u posljednjim sekundama zaradio direktan crveni karton. Iako su rukometaši Aixa u prvih pola sata u jednom trenutku držali i +3, Nantes je priključak uhvatio devet minuta prije isteka prvih pola sata i tada je pri 10:10 domaća klupa zatražila minutu odmora.

Pokazalo se to odličnim potezom jer je odmah po povratku na teren domaćin vratio prednost na svoju stranu, a s njom je otišao i u svlačionicu (16:15). Momčad u vodstvu bolje je otvorila nastavak dvoboja što joj je u 36. minuti, nakon trećeg pogotka Karabatića, donijelo 20:17.

Istu razliku semafor je u korist Aixa pokazivao i na ulasku u posljednju četvrtinu susreta, no u svega nekoliko minuta Nantes je ostvario 4:0 seriju i susret pogurnuo u potpuno neizvjesne vode. Tada stečen pogodak prednosti gostujuća momčad ponovno kroz igru pogodak za pogodak održavala je sve do samog kraja dvoboja. Pogodak vrijedan boda osam sekundi prije kraja postigao je Tin Tokić.

Stefan Vujić nije se našao u kombinaciji za ovaj dvoboj. Najbolji strijelac lige Valero Rivera postigao je pet pogodaka, isto toliko zabio je i njegov reprezentativni kolega Maqueda, dok su na drugoj strani najbolji bili Clement Romero i Vially sa šest zgoditaka. Entrerrios i Karabatić postigli su po tri. Kada su u pitanju čuvari mreže, Nantesov dvojac Siffert - Maggaiez zajedno je skupio 16 (svaki po osam), dok je kod domaćina odličan bio Cappelle s 18 pročitanih šuteva.