Billere Handball 28:32 Toulouse
Toulouse

Fenix očekivano slavio kod posljednjeplasiranog Billerea

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.04.2013.

Posljednji susret 22. kola francuskog rukometnog prvenstva odigrali su Billere i Fenix. I dok je domaćin kao uvjerljivo najslabija momčad lige već odavno zapečatio svoju sudbinu skorašnjeg drugoligaša, sastav iz Toulousea u društvu je momčadi koje pokušavaju izbjeći isto. Današnjem pobjedom, a uoči samog finiša sezone napravio je veliki korak prema uspješnom izvršenju cilja...

Billere Handball - Fenix Toulouse Handball 28:32 (16:15)

U kolu u kojem je Paris Saint Germain osigurao naslov prvaka, posljednjeplasirani Billere po 22 je put pokleknuo u aktualnoj sezoni. Sastav Arnauda Villedieua u jednako toliko kola nije uspio skupiti niti jedan bod, pokušao je to u nedjelju protiv momčadi iz Toulousea koja još uvijek nije zakoračila u sigurnu zonu.

Slijedi polufinale Kupa

Iduće, 23. kolo na rasporedu je za dva tjedna, u međuvremenu, točnije 4. svibnja polufinalne susrete Kupa odradit će PSG i Dunkerque te Montpellier i Nantes.

Sastav Dunkerque protiv novog će prvaka tražiti priliku za svoj treći trofej sezone, dok je Montpellieru, prošlogodišnjem osvajaču sva četiri trofeja u francuskom rukometu, ovo posljednja prilika za makar jednu obranu.

Parovi i satnica
PSG - Dunkerque (4.5.; 19:00)
Montpellier - Nantes (4.5.; 21:00)

Svoje najbolje trenutke domaći su rukometaši u današnjem susretu odigrali početkom prvog dijela, točnije u periodu između devete i 16. minute. Nakon devet minuta igre Dejan Čančar pogodio je za 4:4 nakon početnog vodstva Fenixa te je njegova momčad u egalu, odnosno u minimalnom plusu, bila sve petog pogotka Alexanrosa Vasilakisa na ulasku u drugu polovicu prvog poluvremena.

Nekoliko trenutaka kasnije domaća je momčad ponovno u vodstvu. Mrežu odličnog Pardina, koji je u konačnici skupio velike 22 obrane, pogađali su Pierre-Yves Ragot i Ryadh Souid za 12:10, a na odmor je domaćin otišao uspješniji za zgoditak.

Toulouse je nakon pogotka Anouar Ayed ušao u seriju, odmah mu se zatim na listi strijelaca pridružio i Remi Calvel, a nastavili su je Chelle i kapetan Jerome Fernandez svojim petim zgoditkom. Otišla je tada gostujuća momčad na pet prednosti, izazov kojem domaći sastav nije bio u stanju odgovoriti.

Billere je za isti broj pogodaka u zaostatku bio i pet minuta prije kraja dvoboja te ju je do kraja uspio smanjiti tek za jedan zgoditak. Što se tiče bodovnog stanja, dok se Billere uvjerljivo nalazi na zadnjoj poziciji i jedva čeka kraj sezone u kojoj je neslavno pokušao parirati ostatku prvoligaškog društva, momčad iz Toulousea četiri kola prije kraja drži bježi pet bodova Creteilu koji trenutno drži poziciju koja također vodi u niži rang natjecanja.

Najraspoloženiji pojedinac jedinog današnjeg dvoboja LNH bio je gostujući igrač Vasilakis s 11 pogodaka, dok je dva manje postigao Ragot na drugoj strani. Prvo ime susreta ipak je bio Pardin s već spomenute 22 pravovremene reakcije. Nemanja Marjanović kod domaćina skupio ih je 13.