PSG novi prvak Francuske, šest pogodaka Kopljara na gostovanju u Rennesu

Mihaela Bradovski • subota, 27.04.2013.

Francuska LNH dobila je novog prvaka. Momčad Paris Saint Germaina u 22. je kolu osigurala naslov najbolje momčadi. PSG su na putu do ove titule vrijedne pobjede predvodili Mikkel Hansen i hrvatski reprezentativac Marko Kopljar. U ostalim susretima dana Chambery je remizirao na domaćem terenu, Ivry je upisao važnu pobjedu protiv direktnog protivnika, dok je očekivano do dva boda stigao Saint-Raphael kod Selestata...

Cesson Rennes Metropole HB - Paris Saint Germain Handball 27:32 (17:16)

Rukometaši PSG-a večerašnjom pobjedom nad Cessonom osigurali su naslov prvaka Francuske četiri kola prije završetka sezone. Drugoplasirani Montpellier zaostaje devet bodova, razlika je to kojom je i definitivno potvrđeno ono što je sastav Philippea Gardenta tijekom čitavog prvenstva prezentirao - u aktualnoj sezoni najbolja su momčad LNH-a.

No na gostovanju u Rennesu nije sve išlo prema planovima lidera. Sastav Cessona već je u uvodnim minutama uhvatio pristojnu razliku, a prednost je uspio zadržati i po završetku prvog dijela. U šestoj minuti dvoboja Romain Ternel pogodio je za 5:2 što je natjeralo struku Parižana da zatraži minutu odmora. Osam minuta kasnije PSG stiže do poravnanja, po drugi put je iza leđa Lemonnea pogodio Hansen, no već u idućoj akciji Cesson preko Anića ponovno hvata minimalno vodstvo.

Svoj treći zgoditak Marko Kopljar postigao je u 18. minuti za dolazak na 10:11 i upravo su on, već spomenuti Hansen i Nicolas Claire, svaki s tri gola, u tom periodu držali svoju momčad na korak do novog izjednačenja. Imao je PSG taj željeni egal, no ponovno se u samoj završnici prve polovice dvoboja doveo do toga da mora hvatati zaostatak. Na odmor se otišlo pri 17:16 za domaćina, tri sekunde prije isteka vremena u strijelce se upisao Abalo.

Kopljar je svoj novi pogodak postigao u petoj minuti nastavka, a već u idućoj akciji Hansen je pogodio za 19:19. Isti igrač zaslužan je i za preuzimanje vodstva koje je zatim očuvano sve do kraja dvoboja. Desetak minuta prije isteka vremena PSG je vodio 27:24, a upravo su toliko, tri obrane više, Sierra i Annonay imali u odnosu na domaćeg Lemonnea.

Hrvatski i danski reprezentativac udružili su snage i u završnim minutama u kojima su svoju momčad doveli na +4, odnosno pet prednosti, a s istom je razlikom i završen dvoboja. Hansen je ukupno postigao deset zgoditaka, Kopljar šest iz 10 pokušaja, dok su najbolji kod domaćina bili Dore i Leboulaire (5).

Chamberyju samo bod, Ivry do važne pobjede protiv direktnog protivnika

Još nekoliko kola aktualni doprvak nije iskoristio jučerašnji remi Nantesa te ga preskočio na prvenstvenoj ljestvici. Tvrdim protivnikom pokazao se gostujući Tremblay u čijim je redovima nastupio i Vladimir Ostarčević, strijelac ukupno tri pogotka. Najraspoloženiji pojedinac dvoboja njegov je suigrač Drouhin (8), dok je jedan manje postigao Kevynn Nyokas. Damir Bičanić zbog oporavka nakon artroskopskog zahvata preskočio je ovaj dvoboj.

Nakon uvodnih 3:3 Chambery je do novog izjednačenja uspio stići u 16. minuti kada je peti svoj zgoditak postigao Nyokas, a zatim je, nakon tada postavljenih 8:8 uslijedio period puno bolje igre domaćina. Pet minuta prije predaha Chambery je poveo s 14:10, no u nastavak se ušlo pri prepolovljenoj prednosti (16:14).

Tremblayu su trebale tri minute nastavka da poravna rezultat, pogodak za 16:16 postigao je Ostarčević, a nakon perioda igre pogodak za pogodak gosti su ponovno u plusu nakon točno 40 minuta igre. Pet minuta kasnije Tuzolana je prednosti dignuo na +3, i sve do završnice sastav Stephanea Imbratte nalazio se u dobrom položaju.

S dva prednosti ušao je u posljednjih pet minuta, a onda je konačnih 28:28 u posljednjoj sekundi s linije sedam metara postavio Edin Bašić.

Velika borba očekuje sastava Ivryja i Creteila do kraja sezone, no nakon večerašnje pobjede protiv direktnog protivnika nešto lakše diše momčad čije boje brani i naš Davor Dominiković. Ivry je pred domaćim navijačima slavio s 27:24, a nekadašnji reprezentativac Hrvatske u strijelce se upisao jednom uz jednako toliko isključenja.

Na drugoj strani Mario Obad nije bio u konkurenciji za nastup, Davorin Vranić precizan je bio dva puta, dok Dragan Jerković pored ponovno vrlo dobrog Škofa (14) nije ulazio u igru.

Domaćin se na tri prednosti odvojio u 14. minuti, a do kraja prvog dijela tu je prednost podigao na 15:11. U desetoj minuti nastavka nakon četvrtog pogotka Zirna semafor je pokazivao +6 za domaćina i kasnije se to otvaranje drugog dijela pokazalo ključnim za ovo Tremblayevo slavlje.

Gosti su se uspjeli u samoj završnici primaknuti na 25:23, no do pozitivnog rezultata nisu uspjeli stići. Malo im je u konačnici značilo što su u svojim redovima imali najboljeg šutera susreta Quentina Minela (9).

Druga gostujuća momčad koja je u subotu slavila uz PSG je Saint-Raphael. Rezultatom 32:29 učvrstio je šestu poziciju, dok sastav Selestata u finišu sezone očekuje velika borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

U posljednjih 10 minuta ušla se pri 23:23, a onda su gosti u samoj završnici pokazali zbog čega su bolje plasirana momčad od svog današnjeg protivnika. Jordan Francois-Marie poentirao je osam puta u dresu domaćina, a na drugoj su strani s jednim manje najbolji bili Tomas i Fortuneanu.

• dalmoš28.04.2013. u 11:49
    volili ga ne volili, mislin da je najkompletniji desni bek svita.. igra na obe strane, obranu dosta dobro a u napadu je racionalan i nije rastrošač.. je to nekad iritantno al zna on svoj posa..