Premijer liga - Liga za prvaka, 2. kolo, 27.04.2013.
Siscia
Siscia 35:28 Karlovac

Borbena Siscia upisala visoku pobjedu protiv Karlovca

Iz SD Brezovica:Branimir Korać • subota, 27.04.2013.

Unatoč svim problemima koji ih prate, rukometaši Siscije su upisali domaću pobjedu protiv Karlovca. U Brezovici su dominirali svih 60 minuta i na kraju visoko i zasluženo slavili 35:28...

Siscia - Karlovac 35:28 (18:11)

Premijer liga, Liga za prvaka, drugo kolo

Sisak, SD Brezovica, gledatelja: 300

Suci Vanja Banović, Vedran Banović (Požega)

Siscia: Juraj Fritz-Sabljak (1 obrana), Luka Bumbak (14 obrana), Danijel Palaić (1 obrana); Marko Devčić, Tibor Jurjević 4(1), Dario Žarković 1, Antonio Jurković 1, Tomislav Balić 5, Nikola Raič 6, Jakov Hodak 1, Tomislav Nuić 6(4), Hrvoje Ančić, Petar Čutura 4, Filip Nikić 1, Marko Kobetić 4, Mario Prišek 1. Trener: Josip Ražić.

Karlovac: Denis Karić (5 obrana), Antonio Glumac (1 obrana), Luka Prezelj (5 obrana), Vuko Borozan 7, Luka Sindrić, Tomislav Huljina, Matej Ribar 1(1), Marko Štrucelj 5, Dino Rački 1, Dominik Smojver 2, Dragomir Požega 1, Dino Štrucelj, Borna Hadrović 4, Andrej Obranović 1(1), Ivan Bačić 3, Boris Batinić 2. Trener: Dino Đanković.

Sedmerci: Siscia 5/5, Karlovac 2/5

Isključenja: Siscia 6 minuta (Jurjević, Jurković, Kobetić), Karlovac 12 minuta (Borozan 2+2, Dino Štrucelj 2+2, Požega izravni crveni karton, Huljina)

Iako su brojni odlasci narušili sliku momčadi, rukometaši Siscije se ne predaju niti u Ligi za prvaka i stigli su do prve pobjede. U drugom kolu su na svom parketu nadigrali momčad Karlovca rezultatom 35:28 u borbenoj predstavi u kojoj su pokazali više želje za pobjedom od u nekim trenucima prilično indisponiranih gostiju.

Ražić se ne predaje

U situaciji kada su odlasci iz kluba potpuno promijenili sliku sezone, najteže je treneru. "U ovoj teškoj situaciji se mojim igračima može samo čestitati. U Ligu za prvaka smo zbog svih problema ušli kao autsajderi, ali svatko tko nas podcijeni završit će kao Karlovac u ovoj utakmici. Na domaćem terenu nas je jako teško pobijediti, pokušavamo dati zadnji atom snage i pokušavamo koliko god je to moguće odmarati igrače. Jako mi je žao što se sve to izdogađalo jer sam siguran da bi nam bilo mjesto odmah iza Zagreba na drugoj poziciji. Sada postoji mogućnost još nekih odlazaka tijekom tjedna, ali dok sam ja trener ova momčad će se boriti i neće se predavati", rekao nam je trener Siščana.

U nekoj drugoj priči s početka sezone, ovakav rezultat ne bi predstavljao ništa neočekivano, međutim kada Siscia praktički ima jednu sedmorku i klince, kada je ostala bez ogromnog broja igrača, očekivao se puno jači otpor Karlovčana, međutim oni nisu imali nikakvo rješenje za domaćina.

Karlovčani su se dobro držali sve do 20. minute kada su zaostajali svega gol razlike (11:10), međutim onda je zbog ozljede igru napustio Luka Cindrić, Karlovčani više nisu mogli uspostaviti pravu igru u napadu, a domaćin je u posljednjih deset minuta prvog poluvremena serijom 7:1 praktički riješio pitanje pobjednika.

U samoj završnici prvog poluvremena gosti su ostali i bez iskusnog Dragomira Požege koji je zaradio izravni crveni karton zbog grubog i glupog prekršaja nad Raiču u kontranapadu. Požegi to nije bilo dosta pa se zakačio i s Čuturom i drugu utakmicu zaredom u Sisku u prvom poluvremenu zarađuje izravni crveni karton.

U drugom poluvremenu Siscia je održavala prednost, nije dozvolila Karlovčanima da zaprijete i u završnici susreta, u posljednjih pet minuta na klupu je preselila kompletna prva postava domaćina (koja je praktički prisiljena igrati bez zamjene), a na parket je ušla gotovo u kompletu juniorska ekipa koja je uspjela držati korak s Karlovčanima i ne dozvoliti im nekakvo priključenje u završnici.

Prvo ime susreta bio je Luka Bumbak koji je obranio 14 pokušaja Karlovčana, a realizatorski su Sisciju predvodili s po šest golova Nikola Raič i Tomislav Nuić, a pet golova je dodao i Tomislav Balić. U gostujućim redovima u dobroj mjeri su podbacili vratari, posebice Luka Prezelj, a istaknuo se Vuko Borozan sa sedam golova.