Premijer liga - Liga za prvaka, 2. kolo, 26.04.2013, 18:00 h
RK Zagreb 36:27 Poreč
Poreč

Zagrebaši do druge pobjede u lovu na titulu

Ivana Strahija • petak, 26.04.2013.

CO Zagreb je nastavio sa svojim pohodom na titulu prvaka Hrvatske te je protiv Porečana odigrao 36:27. Porečki rukometaši u Novskoj nisu imali previše šanse za iznenađenje...

CO Zagreb - Poreč 36:27 (18:13)

Premijer liga, Liga za prvaka. 2. kolo

CO Zagreb: Stevanović (10 obrana, 1 sedmerac), Ivić (9 obrana), Marić 4, Mihić 1, Brozović, Stepančić 3, Matulić 1, Šprem 4, Špiler 3, Šebetić 6, Batinović 1, Horvat 6(2), J. Valčić 3, Sršen, T. Valčić. Mandalinić 4

Poreč: Cvitković (6 obrana), Sladoljev (3 obrane), Ćosić 1, Mataija 3(1), Thoss 3, Čorić 3, Petrić, Radaković 2, Lovrinović 6, Gruičić 1, Buvinić 2, Miličević 4, Čužić 2

SEDMERCI: CO Zagreb 2/2, Poreč 1/3
ISKLJUČENJA: CO Zagreb 4 minute, Poreč 4 minute

Nakon što je CO Zagreb u prvom kolu Lige za prvaka Hrvatske svladao Nexe, isto je učinio i s Porečom. Rezultat je ovog puta glasio 36:27, a najbolji su strijelci Zagrebaša bili Luka Šebetić i Zlatko Horvat, obojica sa šest golova iz osam pokušaja, no Horvatova dva pala su s linije sedam metara. Šest je pogodaka dao Porečov Ilija Lovrinović, no iz 10 šuteva.

Susret se igrao u Novskoj, jer Zagrebaši u svojim domaćim utakmicama žele doprinijeti popularnosti rukometa u svim hrvatskim krajevima.

Susret kreće naoko izjednačeno, no nakon 6:6 seriju Zagreba započinje Luka Stepančić, da bi "štafetu" preuzeo njegov imenjak Šebetić te do 13. minute napravio 10:6. U porečkom dresu odgovara David Miličević (4/9), no uspijeva smanjiti tek na -2, što Zagrebaši shvaćaju kao izazov i do kraja poluvremena dižu na pet golova prednosti (18:13).

Nastavak utakmice Zagreb otvara serijom Stepančića i Horvata, koji +5 pretvaraju u devet golova prednosti u svega četiri minute. Tomislav Sladoljev i Mario Cvitković nisu bili najuspješniji u zaustavljanju šuteva Zagrebaša sa šest odnosno tri obrane tijekom cijele utakmice.

Seriju ipak pogotkom prekida Tim Thoss, no David Špiler i Lovro Mihić u minutama koje slijede dižu na +10 (24:14). Matija Radaković pokušava smanjiti štetu, no uspijeva tek jednom zatresti mrežu Zagreba, prije no što u 42. minuti Zagrebaši stižu na 27:15.

Deset je minuta Poreču trebalo da se oporavi od toga, ali zato od 52. pa do 55. minute smanjuju razliku na sedam golova (31:24). U samoj završnici, Zagreb opet "stišće gas" i zaključuje utakmicu s +9.