Ivana Strahija • subota, 27.04.2013.

U 33. kolu Primere Athletic Bilbao je s Barcelonom remizirao 2:2, dok je Levante kod kuće upisao poraz od slabijeplasirane Celte. Barca je tako odgodila proslavu titule prvaka, no dobra je vijest povratak Messija u golgetersku formu.

Četiri pogotka vidio je stadion San Mames, gdje je Athletic Bilbao dočekao prvoplasiranu Barcelonu. Gosti u skladu sa svojim renomeom kreću dominantno, a Pique uz pomoć Xavija prebacuje domaća vrata, potom Alexis na asistenciju Fabregasa pogađa vratnicu. U 18. minuti red je i na domaćine da se okušaju pred golom gostiju, glavom loptu upućuje San Jose, da bi Barcelonin Valdes spasio situaciju.

Xavi i Alex Song nastavljaju prijetiti, ali prvi pogodak pada u Barcinu mrežu. Strijelac je Susaeta, kojem je do gola pomogao Aduriz. Nakon 1:0 još dvije interesantne situacije prije odlaska na odmor. U 44. minuti je asistent Aduriz imao prigodu upisati se u strijelce iz pomoć De Marcosa, no lopta ide daleko iznad Barceloninog gola, dok je u nadoknadi prvog dijela rezultat mogao izjednačiti Fabregas, koji u solo akciji međutim nije dovoljno precizan.

U drugom poluvremenu navijači Barcelone konačno dolaze na svoje, kad u 68. minuti Messi lijevom nogom loptu šalje u mrežu iza Iraizoze. Odmah potom Messi pokušava postići pogodak za vodstvo, Dani Alves mu namješta loptu, ali domaća obrana čisti njegov udarac glavom.

Zato je u 70. minuti precizan Alexis, koji je iskoristio asistenciju Messija. S 1:2 na semaforu Barca lakše diše, no prije kraja Athletic Bilbao je imao još jedan as u rukavu. U 89. minuti Ander je pogodio za 2:2, kapitaliziravši pritom smutnju u redovima gostujućih nogometaša. Rezultat ostaje isti do kraja, a Barcelona mora uzeti četvrti remi sezone.

To ujedno znači da borba za prvaka Španjolske još nije riješena te da će Barcelona morati pričekati još barem tjedan dana do proslave titule. No, mnogo je važnija vijest da se Messi vratio u formu, svojim 44. golom u sezoni, ukupno 100. Barceloninim u dosadašnjem tijeku prvenstva.

U drugoj utakmici, odigranoj na Ciutat de Valenciji, Levante se oprostio do bodova i poklonio ih Celti, kojoj ionako više trebaju. Pobjedonosni pogodak pao je u 20. minuti, Augusto Fernández matirao je Navasa glavom, nakon asistencije Danca Krohn-Dehlija.

Odmah po pogotku Celte domaći su mogli izjednačiti, no šut El Zhara obranio je Celtin vratar Varas. No, mogli su gosti i do 0:2, da je strijelac Fernández uspio još jednom glavom biti precizan u 28. minuti.

U drugom poluvremenu Levante je imao najizgledniju priliku za izjednačenje, kad u 55. minuti Barkero lijevom nogom propušta realizirati kazneni udarac, i to je bio kraj. Hrvat Danijel Pranjić nije bio ni u sastavu momčadi iz Viga za ovu utakmicu.

• Obrisan korisnik28.04.2013. u 13:30
    Messi čudo opet...ali što ti vrijedi tako dobar napad i veza kada Jordi Alba pusti dva puta da mu igrač zabije gol......obrana im je katastrofa nažalost
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 01:24
    Nevjerojatno je prošao kroz trojicu u 5 kvadrata... Kad te jedan potez podsjeti zašto voliš gledat nogomet.
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 00:11