Primera División, 33. kolo, 27.04.2013, 22:00 h
Zaragoza
Zaragoza 3:2 Mallorca
Mallorca

Ante Dubravac • nedjelja, 28.04.2013.

U posljednjem susretu subotnjeg rasporeda 33. kola španjolskog prvenstva nogometaši Real Zaragoze su na svom stadionu dočekali Mallorcu. Pogotkom u samoj završnici susreta domaćini su došli do tri boda koji su ima osigurali bijeg s začelja.

Nakon 32 odigrana kola Primere Real Zaragoza i Mallorca zauzimali su dva posljednja mjesta na tablici te su u međusobnom susretu tražili vrijedne bodove u borbi za ostanak u ligi.

Gotovo iz prve ozbiljnije akcije gosti su došli do vodstva. Igrala se 12. minuta kada je asistenciju Giovanija Dos Santosa u pogodak pretvorio Tomer Hemed. Nakon početnog šoka domaćini su preuzeli inicijativu, a nagrada je došla u 29. minuti kada za 1:1 zabija Paco Montanes. Bio je to ujedno i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Samo 15 minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Zaragozi da dođe do potpunog preokreta. Strijelac za 2:1 bio je Helder Postiga. Sedam minuta prije kraja sve prisutne gledatelje na La Romaredi rastužio je Javier Arizmendi koji je postigao izjednačujući pogodak kojim je u tom trenutku ostavio svoju momčad ispred Zaragoze na ljestvici.

Ipak u samoj završnici dvoboja Ruben Rochina zabija za 3:2 te domaćinima osigurava veliko slavlje i vrijedne bodove s kojima su barem na neko vrijeme pobjegli s začelja.

U idućem kolu Mallorca dočekuje Levante dok će Real Zaragoza nove bodove tražiti na svom stadionu protiv Rayo Vallecana.