Primera División, 33. kolo, 29.04.2013, 22:00 h
Real Betis
Real Betis 1:1(0:1) Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Maj Gašparac • ponedjeljak, 29.04.2013.

U posljednjoj utakmici 33. kola španjolskog prvenstva nogometaši Deportiva odigrali su neodlučeno na gostovanju kod Betisa. Zahvaljujući osvojenom bodu momčad Fernanda Vázqueza izašla je iz zone ispadanja u drugu ligu i trenutno se nalazi na 17. poziciji, s bodom više od 18. Celte. Zahvaljujući ovom rezultatu, ekipa iz La Corune je produžila svoj niz neporaženosti na pet utakmica...

Sam početak susreta nije ponudio velika uzbuđenja, sve do sedme minute, kada je do vodstva došao Deportivo i neugodno iznenadio gledatelje na stadionu Benito Villamarín.

Za vodstvo gostiju zaslužan je najbolji strijelac ekipe iz La Corune Riki koji je nadmudrio svoje čuvare i snažnim udarcem s 15 otprilike 15 metara svladao vratara Betisa Adriana.

Do kraja poluvremena Riki se našao u još nekoliko prilika, no nije uspio udvostručiti vodstvo svoje momčadi te je prvi dio završen rezultatom 0:1. U nastavak su mnogo bolje ušli domaći nogometaši, koji su nakon nešto manje od četiri minute igre stigli do izjednačenja.

Pogodak za 1:1 djelo je Jorgea Moline koji je dobro reagirao, izborio se za izglednu poziciju i postigao pogodak.

Nedugo nakon što su primili taj zgoditak, nogometaši Deportiva mogli su se vratiti u vodstvo. Još jednom je opasan bio Riki, ali branič Betisa Damien Perquis otklonio je opasnost na vrijeme.

Do kraja susreta nogometaši Betisa preuzeli su inicijativu i nastojali doći do bitnih bodova u borbi za pozicije koje vode u u Europu, no rezultat se više nije mijenjao.

U sljedećem kolu Betis ide na teško gostovanje kod Barcelone, a Deportivo očekuje dvoboj s Atletico Madridom na domaćem terenu.