Primera División, 33. kolo, 27.04.2013, 20:00 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Ivan Pavić • subota, 27.04.2013.

U 33. kolu španjolske Primere gradski derbi igrali su domaći Atlético Madrid i gostujući Real Madrid. Domaći su se nadali pobjedi kao poklon svojim navijačima za 100 godina od osnutka dok je trener gostiju José Mourinho odlučio odmarati većinu glavnih igrača za uzvratni susret polufinala Lige Prvaka u utorak...

U prvih petnaest minuta vidjeli smo dva pogotka. Prvi pogodak postignut je već u četvrtoj minuti nakon što je Falcao glavom doveo Atletico u prednost na asistenciju Godina.

Već deset minuta kasnije Real je uspio doći do poravnanja rezultata. Di Maria je izveo slobodni udarac s desne strane, a Juanfran nespretnom reakcijom šalje loptu u vlastitu mrežu za 1:1.

U 20. minuti mogao je Atlético ponovno doći do prednosti, ali ovaj put Falcao nije bio precizan. Gabi je ubacio s lijeve strane, a Falcao uspijeva prvi doći do lopte pored obrane gostiju, ali lopta prolazi malo pored vratnice.

Idućih 20 minuta malo je pao ritam utakmice tako da je do kraja poluvremena treba istaknuti još samo jednu priliku, ovaj put gostiju. Di Maria je presjekao loptu na sredini igrališta, krenuo prema vratima domaćih te dodao do Benzeme koji ne uspijeva zabiti pogodak. Treba istaknuti sjajnu reakciju vratara Courtoisa kod sprječavanja pogotka.

U nastavku smo vidjeli bolji Atlético koji je prijetio preko Suáreza u 56. i Raula Garcije u 57. minuti. U 60. minuti Falcao pada u šesnaestercu nakon duela s Essienom, ali sudac ne odlučuje pokazati na bijelu točku.

Nakon što su uspjeli obraniti svoja vrata, Real je uspio i povesti u 63. minuti nakon što je Di Maria s lijeve strane poslao loptu u suprotni kut na asistenciju Benzeme.

U 71. minuti i Morata je okušao udarac, ali Courtois uspijeva obraniti. Nakon toga Real je krenuo u zatvaranje utakmice, a Luka Modrić ušao je u igru u 77. minuti umjesto igrača utakmice Di Marije.

Atlético je još priprijetio preko Falcaa u 75. minuti kada se napadač domaćih našao sam na pet metara od gola, ali suđeno je nepostojeće zaleđe. Još jedan pokušaj imali su preko Filipea Luisa nakon akcije s Adrianom, ali Diego López zatvara bliži kut, pa je Luis uputio udarac koji gađa vanjski dio mreže.

Ovom pobjedom Real je pobjegao Atléticu na šest bodova, dok je Atlético siguran na trećem mjestu.

• gerrard29.04.2013. u 02:20
    baš mi je drago zbog murinha što je lopez sjebo gol :D kad čovjek tera neki inta, a najjače od svega što su neki ljudi počeli govorit kako je taj lopez neki extra golman...pihhh..nije loš, ali njega i casillasa uspoređivat?!pa to nema veze sa zdravim razumom, a pogotovo da brani prije casillasa u... [više na forumu]
    gerrard
  • Vugi728.04.2013. u 13:53
    To nema apsolutno nikakve veze sa jačinom lige. Taj Atletico je sposoban pobijediti i Barcelonu, ali Real nisu dobili već 13 godina, baš im ne leže.A nije stvar u kvaliteti, dapače, jučer su sasvim solidno odigrali.
    Vugi7
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 13:30
    Dokaz koliko je španjolska liga "jaka", nikad slabiji Real sa drugom postavom u gostima kod "nikad jačeg" Atletica i opet pobijede.
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 13:14
    ne znam što mourinho želi dokazat casillasu,al obilo mu se u glavu i neka mu je! Ako je lopez bolji od casillasa, onda sam i ja bolji od modrića!
  • Vugi728.04.2013. u 02:37
    Real je odigrao lošu utakmicu i opet uspjeli dobiti Atletico. Niz Atletica da nijsu uspjeli pobiijediti Real se produžio na već 13 godina. A večeras su stvarno imali odličnu šansu protiv B sastava i opet je nisu iskoristili.Šta se Reala tiče, Di Maria odličan, ostali tek prosječno odigrali, dosta... [više na forumu]