Primera División, 33. kolo, 26.04.2013, 21:00 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 2:2(1:2) Osasuna
Osasuna

Maj Gašparac • petak, 26.04.2013.

U prvoj utakmici 33. kola španjolskog prvenstva momčad Rayo Vallecana je na domaćem terenu podijelila bodove s Osasunom. Susret je završen rezultatom 2:2, a za neodlučeni rezultat je najzaslužniji nogometaš Raya Piti koji je poravnao rezultat u drugom poluvremenu...

U "vatrenom" otvaranju utakmice postignuta su čak tri pogotka u 13 minuta, a prvi su do vodstva stigli domaći nogometaši. Prednost Rayu donio je Andrija Delibašić, koji je bio najviši u skoku nakon centaršuta Alhassane Bangoure i pogodio za 1:0.

No, tu prednost nogometaši Rayo Vallecana zadržali su tek jednu minutu. Za izjednačenje na Vallecasu pogodio je Raoul Loé, koji je snažnim udarcem glavom nakon kornera svladao vratara domaćina Rubena.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima na startu susreta. Pet minuta nakon što su izjednačili, nogometaši Osasune uspjeli su preokrenuti rezultat. Gol za 1:2 djelo je Alejandra Arribasa koji je bio najviši u skoku nakon kornera Davida Timora.

Nedugo kasnije mogli su gosti i dodatno uvećati svoju prednost nakon opasnog ubačaja Damije, no Ruben je bio spreman, a do kraja poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

U drugo poluvrijeme mnogo bolje su ušli nogometaši domaće ekipe, koji su nakon nešto manje od 15 minuta igre uspjeli izjednačiti. Pogodak za konačnih 2:2 postigao je Piti udarcem iz blizine, a asistirao mu je Alejandro Dominguez.

Do kraja susreta Rayo Vallecano je preuzeo inicijativu i pokušao doći do potpunog preokreta, pokušavali su Jose Carlos i Dominguez, no rezultat se do kraja više nije mijenjao.

U sljedećem kolu Osasunu očekuje utakmica protiv Valencije, a Rayo Vallecano će zaigrati sa Zaragozom.