Primera División, 34. kolo, 04.05.2013, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 4:3 Valladolid
Valladolid

Ivan Dominik • subota, 04.05.2013.

Posrnuli i zbog ispadanja u Ligi prvaka još uvijek utučeni Real Madrid, ugostio je Valladolid Miroslava Đukića u 34. kolu Primere. Gostujući Kastiljanci čak su pružili i dobar otpor u prvom poluvremenu, no domaća ih je momčad svejedno naposljetku relativnom lakoćom apsolvirala uz rezultat 4:3...

Real Madrid - Valladolid 4:3 (2:2)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
34. kolo, 4. svibnja 2013. godine
Madrid, stadion - Santiago Bernabeu
Sudac: David Fernandez Borbalan

Strijelci: Marc Valiente 27' (ag.), Cristiano Ronaldo 32', 70', Kaka 49'/ Óscar González 8', Javi Guerra 35', Sastre 88'

Real Madrid: Diego Lopez - Coentrao, Carvalho, Pepe, Nacho - Modrić, Khedira - Kaka (od 67' Özil), Cristiano Ronaldo, Di Maria (od 68' Xabi Alonso) - Benzema (od 72' Higuain)
Trener: Jose Mourinho

Valladolid: Jaime - Balenziaga, Marc Valiente, Jesus Rueda, Rukavina - Rubio (od 72' Sastre), Perez, Óscar González - Omar Ramos (od 55' Bueno), Ebert, Guerra (od 79' Manucho)
Trener: Miroslav Đukić

Žuti kartoni: Khedira 44'/ Omar 38', Perez 64', Sastre 90'

Momčad Josea Mourinha, koju tresu potresi nakon ispadanja u polufinalu Lige prvaka, dočekala je još uvijek tužna i utučena raspoloženja ekipu Valladolid, u sklopu 34. kola španjolskog prvenstva. Hrvatski reprezentativac počeo je dvoboj protiv gostujućih Kastiljanaca u prvih 11, na poziciji zadnjeg veznog skupa sa Samijem Khedirom.

Nervozni i razočarani Real nije najbolje počeo utakmicu, ušao je rezervirano i indiferentno, a momčad Miroslava Đukića je to promptno kaznila. Već u osmoj minuti dvoboja Valladolid je poveo, a strijelac za 1:0 gostiju bio je Oscar Gonzalez.

(Ne)kompletni Real i Valladolid

Real Madrid u dvoboj protiv Valladolida ušao je bez čak četvorice vrlo važnih igrača, i to sve redom obrambenih. Ozlijeđeni su za ovaj susret bili Sergio Ramos, Brazilac Marcelo i njegova potencijalna zamjena na poziciji beka, Alvaro Arbeloa, pa je na tom mjestu počeo Nacho. Također, zbog suspenzije nije bilo ni Raula Albiola, dok u redovima Valladolida nije bilo izostanaka.

Tek tada proigrao je i Real, ozbiljnije su zaprijetili gostujućem vrataru Jaimeu madridski ofenzivci Angel Di Maria i Kaka, dok je i vrlo aktivni Luka Modrić imao dva šuta prema golu gostiju; jedan je završio pored vrata Valladolida, a drugi u bloku njegove obrane.

No, "buđenje" Reala stiglo je do kraja već u 27. minuti, kada je zbog pritiska domaćina obrana Valladolida konačno popustila. Real je izveo odličnu akciju, a na nesreću po Đukićevu momčad, Marc Valiente je zabio autogol za 1:1. Samo pet minuta kasnije nova je lopta domaćina završila iza Jaimeovih leđa, a za 2:1, preokret i vodstvo domaćih poentirao je nezadrživi Cristiano Ronaldo na Di Marijinu asistenciju.

Ipak, Real nakon preokreta nije uspio zadržati prednost do poluvremena, a već u 35. minuti Valladolid je poravnao rezultat. Za 2:2 zabio je jedini istureni napadač gostiju, Javi Guerra, koji je na najbolji mogući način iskoristio Oscarovo dodavanje. Do kraja prvog dijela više novih golova i većih prilika te uzbuđenja nije bilo, Real je dominirao, Valladolid se branio, a najviše su prijetili Ronaldo, Kaka, Karim Benzema te čak jednom i Pepe. Modrić je bio zadužen za prekide, ali Madriđanima ništa do odmora nije pomoglo da ponovno povedu.

Ali, zato poslije odmora jest i to Brazilac Kaka, koji je zabio gol za 3:2 Reala na asistenciju Benzeme nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu. Prije toga Modrić je jednom dobro pucao u okvir gola, a i nakon vodećeg pogotka domaćini su samo nastavili dominaciju s kraja prvog poluvremena. Takvom igrom ušlo se i u posljednjih sat vremena utakmice, Valladolid je prijetio povremeno, a Real se uglavnom orijentirao na očuvanje rezultata.

Ta pozicija održala se i do ulaska u završnicu susreta, a Real je i dalje dominirao, pogotovo u sredini terena. Modrić je bio vrlo dobar, nerijetko je prijetio vratima gostiju, ali su ipak puno bolji od njega bili Benzema i Ronaldo, koji je točno 20 minuta prije kraja dvoboja zabio i četvrti gol Mourinhove momčadi, i to na asistenciju Mesuta Özila, koji je ušao u nastavku.

Valladolid je jednostavno ostao bez šansi u drugom poluvremenu, dok je Real radio s loptom što je htio i mirno kontrolirao utakmicu s čestim ubojitim napadima. U tom ritmu stiglo se i do kraja dvoboja, a Valladolid je uspio još samo jednom ublažiti poraz, golom Sastrea u 88. minuti, pa je dvoboj madridskog Reala i Valladolida završen pobjedom Los Blancosa u golijadi uz 4:3.

• Vugi705.05.2013. u 12:53
    Po meni Real mora ovo ljeto poraditi na obrambenoj postavi. Mislim da bi trebalo prodati Pepea (na njemu zaraditi neke novce), Carvalha i Albiola i dovesti jednog kvalitetnog stopera i desnog bočnog. Tu su sada najslabiji. Carvalho i Pepe su odigrali sinoć kriminalno, ja ne znam kako je taj Pepe... [više na forumu]
    Vugi7
  • hanson04.05.2013. u 22:37
    Koji naslov, mislio sam da su ih dobili 5-6 razlike a ono stradali sa uvjerljivih 4:3. Smijesno