Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2013.

Odigrana su još dva susreta 34. kola Primere u kojima su do domaćih pobjeda stigli Barcelona i Sevilla. Betis je na Camp Nou imao prednost na poluvremenu, ali nije izdržao dok je s druge strane Sevilla imala lagan posao protiv Espanyola...

Poraz Malage od Granade omogućio je Betisu i Sevilli da pobjedama poboljšaju svoje šanse u borbi za šestu poziciju. Međutim, Betis je u cijeloj priči imao jedan mali problem - gostovao je kod Barcelone.

Čak niti teško gostovanje nije goste iz Seville obeshrabrilo i na poluvremenu su imali sjajnu situaciju, vodili su 2:1 i nade u pobjedu više nisu bile toliko nerealne.

Međutim, u drugom dijelu ipak nisu izdržali, Lionel Messi je bio "u misiji" i dovršio je preokret koji je završen pobjedom Barcelone 4:2.

Šok za Barcelonu uslijedio je već nakon manje od dvije minute igre. Loša reakcija obrane, točnije Songa i Albe je kažnjena i Dorlan Pabon se sjurio prema domaćem golu te poslao loptu u mrežu Pinta.

Nije to posebno omelo Barcelonu koja je vrlo brzo uspostavila svoju igru i u osmoj minuti stigla do poravnanja. Alba, Xavi i Iniesta pokrenuli su dobru akciju, potonji je odlično ubacio, a Alexis Sanchez je došao ispred gostujućeg braniča i glavom pogodio za poravnanje.

Iako je Barcelona imala posjed lopte i kontrolirala igru, Betis je ponovno zaprijetio i to u 15. minuti kada je kreirao brzi kontranapad, lopta je došla do Jorgea Moline, međutim njegov pokušaj glavom nije bio precizan. Sedam minuta kasnije ispala je kompletna uža Betisova obrana, David Villa je bio na ziceru i morao je zabiti, ali je reagirao jako loše i vratar gostiju je lakoćom obranio. Odmah nakon toga napadač Barcelone je ponovno iskazao zavidnu neefikasnost, promašio je još dvije čiste prilike i rezultatskih promjena i dalje nije bilo.U nastavku prvog dijela Barcelona je nastavila napadati i promašivati, a najbliže pogotku došla je u 41. minuti kada je nakon vrlo loše reakcije Betisove obrane Tello pokušao pogoditi mrežu, ali je umjesto nje pogodio gredu.

Već u sljedećoj minuti Barcelonini promašaji su kažnjeni i Betis je ponovno poveo. Ruben Perez je pucao van kaznenog prostora, sjajno je pogodio i doveo momčad iz Seville neočekivano do prednosti.

U drugom dijelu ipak su stvari sjele na svoje mjesto. Deset minuta je trebalo Barceloni da dođe do poravnanja, a strijelac je bio Villa koji se prije toga propisno ispromašivao. Villa je odlično reagirao na ubačaj Daniela Alvesa i glavom u padu poslao loptu u mrežu.

Tek što je postigao poravnavajući pogodak, Villa je napustio igru, a umjesto njega na teren je ušao Messi i vrlo brzo stavio goste na muke. Svega dvije minute nakon ulaska u igru Messi je pogodio mrežu gostiju i donio Barceloni vodstvo. Ovo je bila 21. uzastopna ligaška utakmica u kojoj je Messi nastupio i zabio, a ovaj pogodak je postignut iz slobodnog udarca. Jednostavno majstorski.

U 69. minuti mogao je Messi zabiti još jedan pogodak. Još jednom je dobio bitku s obranom gostiju, dobro pucao, ali pogodio gredu. Što nije uspio tada, uspio je dvije minute kasnije. Barcelona je odigrala sjajnu brzu akciju koju je Messi zaključio laganom realizacijom za podizanje prednosti na 4:2 i uništavanje svih nada Betisa.

Do kraja susreta Barcelona je mogla i povećati prednost, imala je još prilika, ali pogodaka više nije bilo te je prednost ispred Reala ostala 11 bodova.

U ranije odigranom susretu Sevilla je svladala momčad Espanyola rezultatom 3:0 na svom travnjaku i tako je smanjila zaostatak za Malagom na sedam bodova te se vratila u igru za Europu.

Od samog početka susreta Sevilla je zaigrala dobro, preuzela kontrolu nad igrom i već u 12. minuti je stigla do vodstva nakon što je Joan Capdevila poslao loptu u svoju mrežu.

Nije se igrala niti 20. minuta, a Sevilla je već imala 2:0. Coke je pogodio mrežu Espanyola i donio visoku prednost domaćinu da bi u završnici poluvremena ta prednost povećana na konačnih 3:0 kada je Ivan Rakitić sjajno proigrao Alvara Negreda koji ne griješi.