Maj Gašparac • nedjelja, 05.05.2013.

Nogometaši Mallorce i Levantea odigrali su neodlučeno u prvoj utakmici španjolskog prvenstva koja je bila na rasporedu u nedjelju. U kasnijem terminu Zaragoza je na svojem terenu svladala Rayo Vallecano i zahvaljujući osvojenim bodovima izašla iz zone ispadanja…

Nogometaši posljednjeplasirane Mallorce odigrali su na svojem stadionu neodlučeno s Levanteom. Susret je završen rezultatom 1:1, povela je Mallorca preko Tomera Hemeda u sedmoj minuti, a konačni rezultat susreta je postavio Robert Acquafresca, koji je pogodio za izjednačenje u završnici prvog poluvremena. Nakon ovog remija Mallorca se i dalje nalazi na dnu tablice, s boom manje od pretposljednje Zaragoze i dva od Celte, a Levante je 12.

Mallorca je odlično započela ušla i nakon početnog pritiska vrlo brzo stigla do vodstva. Hemed je tom prilikom iskoristio asistenciju Victora i poentirao s desetak metara. Mogli su domaćini ubrzo nakon toga i udvostručiti svoje vodstvo, pucao je Geromel, ali njegov udarac obranio je vratar Levantea Keylor Navas.

Mallorca je nastavila s dobrom igrom, no u 42. minuti primila je izjednačujući pogodak. Strijelac za Levante bio je Talijan Acquafresca, koji je dobro reagirao na centaršut Pedra Lopeza i pospremio loptu u mrežu. Unatoč nastojanjima Mallorce u drugom poluvremenu, rezultat se do kraja više nije mijenjao.

U sjedećem kolu Levante će na svojem terenu igrati protiv Zaragoze, a Mallorcu očekuje gostovanje kod Athletica.

U utakmici koja je odigrana u kasnijem terminu Zaragoza je na domaćem terenu osvojila vrlo bitne bodove protiv Raya Vallecana i izašla iz zone ispadanja. Konačan rezultat susreta bio je 3:0, a Zaragoza je postigla jedan pogodak u prvom i još dva u drugom poluvremenu. Strijelac vodećeg zgoditka bio je Apono s bijele točke, 2:0 je postavio Rodri nakon šest minuta igre u nastavku, a svoj drugi pogodak za konačnih 3:0 Apono je postigao u trećoj minuti sudačke nadokande.

U sljedećem kolu Rayo očekuje dvoboj s Valencijom, a Zaragozu gostovanje kod Levantea.