Primera División, 34. kolo, 06.05.2013, 22:00 h
Getafe
Getafe 2:1(2:1) Real Sociedad
Real Sociedad

Maj Gašparac • ponedjeljak, 06.05.2013.

Nogometaši Getafea svladali su na svojem terenu Real Sociedad i prekinuli niz od 15 utakmica bez poraza momčadi iz San Sebastiana. Ekipa iz predgrađa Madrida zahvaljujući osvojenim bodovima napredovala je na osmo mjesto na tablici, a ovim porazom Real Sociedad se propustio "odlijepiti" na četvrtoj poziciji od petoplasirane Valencije, ispred koje sada ima dva boda prednosti...

Susret je izvrsno započeo za nogometaše Real Sociedada, koji su poveli nakon nešto manje od četiri minute igre. Vodeći zgoditak za momčad iz San Sebastiána postigao je njen prvi ovosezonski strijelac Carlos Vela, koji je pogodio atraktivnim udarcem glavom nakon ubačaja Davida Zurutuze.

No, to vodstvo gostiju potrajalo je tek do 18. minute, kada je Pedro Leon poentirao za 1:1 nakon pogreške obrane Real Sociedada. Nakon što su postigli izjednačujući pogodak, domaći nogometaši nastavili su s dobrom igrom. Ubrzo se u dobroj pilici našao Lafita, a obrana Real Sociedada izdržala je do 39. minute.

Tada je Abdelaziz Barrada spretno reagirao na odbijenu loptu nakon obrane vratara Real Sociedada Claudia Brava i pospremio ju iz blizine u mrežu. Do kraja poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

Početak drugog poluvremena na stadionu Alfonso Perez nije ponudio mnogo zanimljivosti, a prvi su opasnije zaprijetili domaćini u 63. minuti preko Mehdija Lacena, no njegov udarac iz daljine blokirao je branič Sociedada Mikel.

S druge strane, gosti su pokušali prijetiti preko Vele, koji nije imao mnogo uspjeha, a vrlo dobru priliku stvorili su desetak minuta prije kraja kada je opasan ubačaj u kazneni prostor uputio Gonzalo Castro, no nitko od njegovih suigrača nije reagirao na dobar način.

Do kraja utakmice nogometaši Getafea su mogli postići i treći pogodak, no Lafita nije bio precizan, te je susret završen rezultatom 2:1 u korist domaćina.

U sljedećem kolu Getafe gostuje kod Osasune, a Real Sociedad očekuje utakmica s Granadom na domaćem terenu.