Ivan Pavić • subota, 04.05.2013.

U 34. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je upisala visoku pobjedu s dva igrača više protiv Osasune, a Granadi je bio dovoljan jedan pogodak da nadjačaju Malagu...

Na domaćem terenu Granada je tražila tri boda protiv Malage koja nije imala nikakvih imperativa jer sljedeće sezone neće igrati u Europi. U prvih 11 gostiju zaigrao je i Pedro Morales. Krenuli su domaći po brzi pogodak preko Ighala, Ricoa i dvaput Nolita.

Trud im se isplatio u 28. minuti kada je za vodstvo pogodio Ighalo na asistenciju Brahimija. Do poluvremena Granada se povukla, a Malaga priprijetila preko udaraca Weligtona i Isca, ali ipak bezuspješno.

U drugom dijelu Granada je uspjela zadržati pogodak prednosti i upisati sva tri boda. Ovom pobjedom Granada je došla na 35 bodova i napravila još jedan korak ka ostanku u ligi.

Valencia je na svojoj Mestalli ugostila Osasunu kojoj je također svaki bod bitan u borbi za ostanak, ali u današnjoj utakmici nisu bili ni blizu boda.

Po dva pogotka u svakom poluvremenu bila su dovoljna Valenciji za visoku pobjedu. Muke po goste krenule su u 39. minuti pogotkom Soldada. Pet minuta kasnije domaćini udvostručuju prednost. Tino Costa asistirao je za svog prezimenjaka Ricarda Costu za vodstvo 2:0 na poluvremenu.

U 58. minuti branič gostiju Arribas morao je prijevremeno napustiti teren nakon što je zaradio crveni karton. Ever Banega dvije minute kasnije postiže pogodak za 3:0.

U 75. minuti Osasuna ostaje s devet igrača u igri. Drugi žuti karton dobio je veznjak gostiju Timor. Konačnih 4:0 djelo je Jonasa, koji je postigao pogodak iz penala u trećoj minuti sudačke nadoknade.