MAXtv Prva liga, 30. kolo, 04.05.2013, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Damir Batinić (OS), Borut Križarić (ČK), Goran Loparac (Sladojevci), Danijel Trampus (OS)

Josip Tolić • subota, 04.05.2013.

U ogledu 30. kola MAXtv Prve lige u Vinkovcima Zadar je svladao Cibaliju 2:3. Bio je to dvoboj u kojem su gosti od prve minute djelovali raspoloženije i poveli golom Ivančića. Iako su se Nebeskoplavi vratili u 25. preko Frane Vitaića, pogoci Muića u 30. i Banovića u 46. minuti pokazali su se presudni u derbiju začelja. Vitaić je 14 minuta prije kraja novim golom samo unio zanimljivost u završnicu, ali bodovi su otputovali na jug.

Jakov Puljić
39'
26
Marko Terzić
60'

Matias Zubak
73'
Ivan Anton Vasilj
45'
18
Stipe Perica
66'
16
Ivan Tokić
80'
Ferdo Milin

Odavno se znalo da će ogled Cibalije i Zadra biti bitka za goli život u prvoligaškom društvu, dvoboj koji će u mnogome odrediti sudbinu ova dva davljenika u borbi za ostanak. Hrabrijim, učinkovitijim i raspoloženijim pokazao se sastav Ferde Milina koji je u 30. kolu MAXtv Prve lige upisao pobjedu rezultatom 2:3 i pobjegao iz zone ispadanja.

Bez klasičnog ispitivanja snaga, Vinkovčani su od početka držali loptu u protivničkoj polovici, a gosti vrebali na kontranapade. Zadranima se to isplatilo već u osmoj minuti kada se Igor Banović izborio za šut na rubu kaznenog prostora. Lopta je u bloku pogodila nekog od domaćih, došla potom do Josipa Ivančića koji s linije peterca posprema za 0:1.

Prokušani recept bijelih umalo im je donio udvostručenje vodstva u 22. minuti. Potencijalni junak bio je Heister, ali nije imao dovoljno preciznosti zabiti sa samo nekoliko metara udaljenosti iskosa.

Zato je nedugo potom Frane Vitaić dao gledateljima razlog za malo zadovoljstva. Ivan Filipović prošao je po lijevom boku i vratio Vitaiću koji krasnim prizemnim udarcem vara Gluića i pogađa malu mrežu za 1:1.

Očekivao se nastavak najezde nebeskoplavih nogometaša, ali - naprotiv - na drugoj je strani stigao novi šok. Kapetan Dario Župarić u ispucavanju je pogodio Domagoja Muića. Dok je od glavnog suca tražio igranje rukom, gostujući napadač uzeo je odbijenu loptu i iskosa s desetak metara topovski pogodio za 1:2. Matković je ponovno bio nemoćan.

Miroslav Bojko znao je da na predahu u svlačionici mora izvući dodatnu snagu iz svojih igrača. No štogod da je i rekao, palo je u vodu nakon nepune minute nastavka. U prvoj akciji drugog dijela Antonio Mršić sjurio se po desnoj strani zadarskog napada nanizavši pritom nekoliko domaćih igrača, potom vratio na peterac za Igora Banovića kojemu je ostala laka zadaća - zabiti za 1:3. Malo se tko tome mogao nadati.

Trgnula se Cibalia u preostalom vremenu i svim silama pokušala izvući nešto iz ovog dvoboja. Kada je Vitaić još jednom poentirao za 2:3, ovaj put glavom nakon prebacivanja Filipovića 14 minuta prije kraja, domaćini su dobili dodatan impuls. Na rubu kaznenog udarca živjeli su gosti u 82. minuti kada je Marka Terzića srušio Jure Jerbić, ali Batinić se nije oglasio.

Sve je karte domaćin u posljednjim minutama bacio u napad - Zadar je nekoliko puta spašavao živu glavu izbacujući loptu blizu gol-linije, a u strijelce se mogao upisati i debitant Matias Zubak koji je na zimu stigao iz Osijeka. Ništa nije pomoglo, još je u nadoknadi Ivančić u kontri dobio priliku za drugi gol, ali na semaforu je ostalo konačnih 2:3.

Zadar je pobjedom skočio na deveto mjesto i ima 31 bod, dva više od zaprešićkog Intera, dok je Cibalia ostala 11. s 26 bodova i šanse za ostanak svela je na minimum. Ipak, ploča će se možda okrenuti u sljedećem kolu, kada Bojkova družina gostuje kod otpisanog Zagreba, Inter bude gostovao na Gradskom vrtu, a Zadar ugostio Slaven Belupo.

• Ultras-VK06.05.2013. u 08:36
    U pravu si, igraci zadra su se borili koji ce vise vremena ukrast...prave junacine...
    Ultras-VK
  • Obrisan korisnik05.05.2013. u 21:06
    Sramota si ti Igrači Zadra su junaci ,dečki su se borili i svaka im čast!!!
  • Obrisan korisnik05.05.2013. u 18:28
    Ma nije jos sve gotovo, steta sto je Cibalia ovako podbacila na svom terenu, ali jos uvijek mogu odlucivati o svojoj sudbini. Za 2 kola docekuju Inter i tu moraju rjesavati stvari u svoju korist ako zele opstanak
  • Mithrandir05.05.2013. u 13:47
    šteta za cibaliu, no dokle god se igra treba se boriti.....
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik05.05.2013. u 11:19
    Kaze te bravo zadre? ste vi gledali utakmicu? igraci su vam SRAMOTA ! POKRO SI NAS u FINALU ZAVRSICES U KANALU RENO SRBINE ZAKLAT CEMO TE !