Hrvatski dragovoljac na korak do naslova, kartonijada u Imotskom i Žrnovnici

Sportnet • nedjelja, 12.05.2013.

U preostalih šest utakmica 27. kola Druge HNL, pet su pobjeda zabilježili domaćini, a neviđene grubosti dogodile su se na utakmicama u Imotskom i Žrnovnici gdje su suci osam puta vadili crveni karton iz džepa. Dragovoljac je vrijednom pobjedom protiv fenjeraša HAŠK- a stigao na korak do prvog mjesta.

U Sigetu su pred 250 gledatelja lideri prvenstva ugostili posljednjeplasirani HAŠK. Hrvatski dragovoljac imao je šest bodova više od Šibenika uoči ovog kola i pobjeda se nametala kao imperativ. Važnost utakmice uzela je svoj danak budući domaćin dugo vremena nije uspio otključati goste. Sve do 63. minute stajao je početni rezultat. Tada pogodak zabija džoker s klupe, Ilija Sivonjić. Točku na i stavio je još jedan igrač koji je ušao s klupe, Marko Brtan, iz penala u zadnjoj minuti. Dragovoljac je ovim uspjehom došao do 52. boda.

Najbliži pratitelj Dragovoljaca do ovog kola bio je Solin. Oni su zaostajali pet bodova, a u ovom kolu išli su na teško gostovanje u Zelinu. Susret je od početka do kraja tekao traumatično za Solinjane jer je domaćin poveo već u šestoj minuti golom Azinovića. Golijadu su do konačnih 4:0 nastavili Jakšinić u 48., Gatarić u 81. i Gluhak u 90. minuti. Zelina je pobjedom skočila tri mjesta i sada je četvrta s bodom manje od trećeplasiranog Solina.

Pregršt grubosti viđeno je u Imotskom. Imotski je slavio rezultatom 1:0 pogotkom Zelenike deset minuta prije kraja nad gostima iz Stobreča, ali više će se pamtiti četiri crvena kartona koja je dodijelio sudac utakmice Ivan Vučković iz Zagreba. Sve je bilo mirno do pogotka Zelenika koji je sam pocrvenio već minutu nakon gola. Zaradio je drugi žuti karton zbog razračunavanja s pomoćnim sucem. U 84. minuti obostrano isključenje. Gostujući igrač Barić opsovao je domaćeg Perković-Šantara, a ovaj mu uzvratio udarcem. Za kraj je isključen još jedan igrač Primoraca, Barišić, koji je opsovao pomoćnog suca.

U Žrnovnici Mosor i Radnik su remizirali 2:2. To je ujedno i jedini uspjeh gostiju u ovom kolu. Susret je pratilo 400 gledatelja. Osim četiri gola, gledatelji su vidjeli i četiri crvena kartona. Gosti mogu žaliti za pobjedom jer su dvaput vodili. Najprije u 29. minuti zabija Pajač iz jedanaesterca, ali izjednačuje Ćurić u 63. minuti. Radnik opet vodi nakon gola Ivančića u 74., ali konačnih 2:2 postavlja Ćurić svojim drugim golom u 80. minuti. Isključen je u 55. minuti trener domaćih Barbarić, a ostala isključenja viđena su u sudačkoj nadoknadi. Kod Mosora su ih zaradili Mrčela i Gale, a kod gostiju Pajač.

U Velikoj Gorici domaćin Gorica je svladao Dugopolje 1:0. Utakmicu je pratilo 400 gledatelja, a slavlje domaćinu donio je Domagoj Abramović u 23. minuti. Goričani su sada 11. na tablici s 36 bodova, jednim manje od Dugopolja.

U Kostreni je odigrana najefikasnija utakmica 27. kola . Palo je čak sedam pogodaka, a pet su ih zabili domaći igrači te tako odnijeli uvjerljivu 5:2 pobjedu. Stvari su za Vinogradar krenulo idealno jer su vodili 2:0 već nakon 12 minuta. Prvo je zabio Povrženić a potom Mešić. No onda slijedi veliki povratak i preokret Kostrenjana. Do poluvremena izjednačuju Sušac i Pilčić, a u nastavku padaju još tri gola. Pilčić zabija svoj drugi gol iz penal u 53. minuti, a u pet minuta kasnije kompletira svoj hat- trick. Konačnih 5:2 postavlja Rudan pet minuta prije kraja utakmice.

tekst: Toni Rončević