2. HNL, 27. kolo, 11.05.2013.
Šibenik
Šibenik 1:0 Lučko
Lučko

Pobjeda za skok na drugo mjesto, Španja Šibenčanima donio i četvrtu pobjedu u nizu

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 11.05.2013.

Pobjednički niz Šibenika nastavio se i u susretu protiv kvalitetne momčadi Lučkog. U derbiju 27. kola Šibenčani su na svom Šubićevcu slavili s 1:0, a ključan trenutak utakmice dogodio se već u šestoj minuti kad je Toni Španja postigao jedini gol na utakmici. Domaćinima je pripalo prvo, gostima drugo poluvrijeme, no, pobjeda je na kraju ostala Narančastima, a donijela im je i skok na drugo mjesto na tablici.

Šibenik – Lučko 1:0 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 400

Sudac: Ivan Kumpar – Stubičke Toplice

Strijelci: Španja 6'

Žuti kartoni: Mišlov 61' – Lukačević 24', Trepšić 72', Rogač 89

Šibenik: Radošević, Tomić (od 75. Pešić), Fuštar, Kartelo, Blaić, G. Živković, Marina, Jakoliš (od 59. Slavica), Španja (od 59. Mišlov), Čuljak, Tepurić. Trener: Damir Petravić.

Lučko: Jajalo, Džaja, Rogač, Krišto (od 46. Krznarić), Burić, Sopčić (od 69. Trepšić), Petrak, Lukačević, Lučić, Pejić, Sablić (od 46. Lončar). Trener: Dario Bašić.

Već u drugoj minuti domaćini su dva puta zaprijetili, a u obje su situacije glavni protagonisti bili Čuljak u ulozi asistenta i Tepurić kao glavna prijetnja gostima. Prvi pokušaj najboljeg strijelca Šibenika završio je u korneru, dok je u drugom slučaju njegov udarac glavom otišao pored gola. Nastavili su Šibenčani s prijetnjama prema gostujućem golu: Čuljak je još jednom centrirao, a ispred Jakoliša uspjela je očistiti obrana Lučkog. Ali u šestoj minuti spasa za goste nije bilo. Marina je oduzeo loptu malo izvan suparničkog kaznenog prostora, dodao Španji, a domaći je veznjak, iskosa s desne strane, pogodio suprotan kut, lopta se od vratnice odbila u mrežu.

Iako je poveo domaćin je i dalje bio u većem posjedu lopte i stvorio je nekoliko obećavajućih akcija, ali nije ih iskoristio. Prvo je u 17. minuti Tepurić malo zakasnio na Tomićev ubačaj da ozbiljnije ugrozi gol Lučkog, da bi nešto kasnije iz daljine zapucao Španja, preko gola. Prema gostujućem golu pucao je i Jakoliš, ali udarac mu je ostao u bloku obrambenih igrača gostiju. Prvi udarac prema Radoševićevu golu bilježimo u 31. minuti, bilo je to tek statistike radi. Sablić je pokušao glavom, jednostavno za Radoševića. Šibenik je do kraja poluvremena zaprijetio još jednom, u 37. minuti, no, udarac Tepurića završio je u rukama Jajala. Na drugoj strani, Lučko je, kako se približavalo poluvrijeme preuzimalo dominaciju, a jedini udarac koji su uputili dogodio se u 43. minuti, pucao je Sopčić, ravno u domaćeg vratara.

Dvostruku izmjenu napravio je gostujući trener Bašić na poluvremenu, na teren je poslao Krznarića i Lončara, dok su domaćini u nastavak ušli bez promjena u sastavu. U 56. minuti gosti su tražili kazneni udarac nakon pada Džaje u kaznenom prostoru, sudac Kumpar nije se oglasio. Stisli su gostujući nogometaši Šibenčane u drugom poluvremenu, tražili su pukotine u domaćoj obrani, ali nisu ih uspijevali pronaći. Na drugoj strani, Petravićeva je momčad uglavnom prijetila iz prekida, pa tako Tepurić u 65. minuti nije uspio glavom Čuljkovu loptu iz kornera pospremiti u gol. Opasno je odmah potom bilo na drugoj strani, ali domaći je vratar uspio uhvatiti loptu i spriječiti izjednačenje. Dvije dobre akcije odigravaju potom Šibenčani, no, centaršuteve Marine, a zatim i Mišlova, nije imao tko pospremiti u mrežu.

Za Lučko pokušava zaprijetiti Krznarić, ali udarac mu odlazi preko gola. Puno bliže golu bio je Mišlov u 74. minuti, snažan šut otišao je malo pored gola. Gosti su sve karte bacili na napad, u potpunosti stisli domaćine. Pucao je Petrak (blokirano), Pejićev slobodnjak završio je u živom zidu, a Lukačevićev udarac u Radoševićevu naručju. Posljednju šansu stvorili su domaćini, Pešić je asistirao Slavici koji je gađao suprotan kut, ali gostujući braniči blokirali su šut domaćeg napadača.

Iako nisu odigrali na razini ranijih utakmica, drugo poluvrijeme bilo je i najlošije poluvrijeme otkako je Petravić preuzeo momčad, Šibenčani su za volju i požrtvovnost nagrađeni pobjedom, četvrtom u nizu i skokom na drugo mjesto na tablici. Gostima je za nešto više na Šubićevcu nedostajalo konkretnosti u završnici.