Primera División, 35. kolo, 13.05.2013, 22:00 h
Real Sociedad 2:2 Granada
Granada

Recio spasio Granadu, Real Sociedad dva puta ispustio vodstvo

Ivan Pavić • utorak, 14.05.2013.

U posljednjem susretu 35. kola španjolske Primere, snage su odmjerili domaći Real Sociedad koji je tražio pobjedu za povratak na mjesto koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone, i Granade kojoj je svaki bod važan u borbi za ostanak...

Bolje je u utakmicu krenuo Real Sociedad i već u devetoj minuti stigli do vodstva. Na desnoj strani domaćeg napada loptu je rukom dirao kapetan gostiju Mainz te je Sociedad došao do slobodnog udarca. Loptu je u šesnaesterac gostiju nabacio Castro i pronašao Agirretxea koji sam s pet metara glavom šalje loptu u mrežu gostiju. Pogodak je postignut iz zaleđa, ali zastavica pomoćnog suca ostala je spuštena.

Jedinim udarcem u okvir vrata u prvom poluvremenu Granada je došla do izjednačenja. Torje je snažno šutirao prema vratima Brava, ali je obrana Sociedada blokirala udarac koji se ipak na kraju odbija do El-Arabija, koji iz voleja pogađa za 1:1.

Nakon izjednačenja Sociedad je i dalje bolje stajao na terenu, prijetili su domaćini preko Griezmanna u 31. i 43. minuti, te preko Vele u 44. minuti, a gosti su najbolju priliku imali u 33. minuti kada je Brahimi oduzeo jednu loptu u polovici domaćih i sjurio se prema vratima, ali sa 16 metara puca snažno pored desne vratnice.

U 45. minuti Sociedad je došao do zasluženog vodstva. Loptu je s lijeve strane ubacio Vela, previsoko za nogu, a prenisko za glavu Agirretxea. Snašao se sjajno napadač Sociedada i uspio prsima ubaciti loptu u mrežu Granade za odlazak na odmor s vodstvom 2:1.

U drugom dijelu nastavio je Sociedad s boljom igrom. Pokušavali su Vela i Griezmann, a Agirretxe je pogodio i lijevu vratnicu nakon sjajne dubinske lopte Castra u 55. minuti. Granada je bila u podređenom položaju te je najbolju priliku do tada imao Nolito u 72. minuti. Gađao je dobro u lijevi gornji kut domaćih vratiju, ali Bravo još bolje brani.

U 75. minuti Ifran ubacuje s desne strane, a lopta dolazi do Vele koji pogađa istu vratnicu kao i Agirretxe 20 minuta ranije. Nakon toga se Granada otvorila i priprijetila preko Brahimija u 79. minuti, ali Bravo je opet spasio svoja vrata. U 88. minuti nakon udarca iz kuta za Granadu lopta dolazi do Nolita koji sam s pet metara ne uspijeva savladati danas odličnog Brava.

I kada se već činilo da će Sociedad upisati pobjedu, u trećoj od četiri minute sudačke nadoknade, loptu je u šesnaesterac gostiju ubacio Roberto sa svoje polovicu i pronašao Arandu koji prsima dodaje loptu do Recia koji snažno puca s deset metara u blok domaćih igrača, ali lopta se opet odbija do Recia koji uspijeva poslati loptu u mrežu Sociedada i tako donijeti Granadi možda i ključan bod u borbi za ostanak u ligi.