Primera División, 35. kolo, 12.05.2013, 21:00 h
Málaga 0:0 Sevilla
Sevilla

Miroljubivi remi na La Rosaledi, Ivan Rakitić odigrao cijelu utakmicu

Ivan Pavić • nedjelja, 12.05.2013.

Posljednji susret nedjeljnog programa španjolske Primere odigrali su Malaga i Sevilla na La Rosaledi. Ivan Rakitić započeo je utakmicu od prve minute i odigrao je svih 90. minuta. U ravnopravnoj utakmici s obje strane je bilo udaraca prema vratima, ali većina je toga išlo izvan okvira...

Sevilla je zaprijetila u prvih 15 minuta preko Negreda i Kondogbije, ali rezultat na semaforu se nije promijenio. S druge strane uzvratio je Camacho glavom, također neprecizno. I Rakitić se u 16. minuti našao u prilici, ali njegov udarac glavom odlazi pored okvira vrata.

Do kraja prvog poluvremena pokušala je Sevilla preko svog napadača Negreda, dok je kod Malage udarac okušao Pedro Morales koji je prisilno zamijenjen u 45. minuti zbog vjerojatne ozljede. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0, koji je ostao i do kraja susreta, što je bilo i očekivano s obzirom na to da su na susretu ukupno bila tri udarca u okvir.

U nastavku je i dalje najaktivniji bio Negredo, priprijetivši u 50. minuti, ali nije uspio promijeniti rezultat. Najbolju priliku u drugom dijelu Sevilla je imala u 55. minuti. Nakon slobodnog udarca, Cala je ostao sam, ali njegov udarac glavom uspješno brani Kameni.

Do kraja susreta Sevilla pokazala više, s Negredom i Rakitićem na čelu, ali nisu pronašli put do mreže gostiju. Za kraj je u 80. minuti Malaga priprijetila preko Baptiste koji nije uspio poslati loptu iza Beta. Na kraju, jedna prilično nesadržajna utakmica, a rezultat to i pokazuje.