Primera División, 35. kolo, 11.05.2013, 22:00 h
Espanyol
Espanyol 1:1 Real Madrid
Real Madrid

Vedran Babić • nedjelja, 12.05.2013.

Remijem Espanyola i madridskog Reala nogometaši Barcelone postali su prvaci Španjolske za sezonu 2012./2013. Kraljevski klub i matematički je izgubio sve šanse za obranom naslova odigravši slabašnu utakmicu kod Barceloninih gradskih rivala...

Espanyol - Real Madrid 1:1 (1:0)

Primera, 35. kolo
Barcelona, Estadi Cornella-El Prat
Sudac: Iglesias Villanueva

Strijelci: Stuani 23'; Higuain 58'
Žuti kartoni: Capdevila, Forlin, Stuani, Verdu, Mubarak (Espanyol), Albiol, Carvalho, Modrić, Essien, Alonso, Ronaldo (Real)
Crveni karton: Sanchez (Espanyol)

Espanyol: Casilla, Lopez, Colotto, Moreno, Capdevila, Sanchez, Forlin, Mubarak (od 90. Baena), Verdu (od 82. Simao), Garcia, Stuani. Trener: Javier Aguirre

Real Madrid: Lopez, Albiol, Carvalho, Varane (od 19. Alonso), Nacho, Essien, Modrić, Di Maria, Kaka (od 57. Ronaldo), Morata (od 46. Benzema), Higuain. Trener: Jose Mourinho

Ono što je bilo jasno već neko vrijeme, u subotu je navečer dobilo i službenu potvrdu - Barcelona je po 22. put u svojoj povijesti prvak Španjolske. Drugoplasirani Real odigrao je 1:1 na gostovanju kod Espanyola te više ni teoretski ne može prestići Blaugranu.

Susret u kojemu ni jedna ni druga momčad praktički nisu imale što izgubiti bolje je otvorio Espanyol. Momčad Javiera Aguirrea krenula je hrabro i u 23. minuti povela. Verdu je izveo korner, Garcia odigrao za Stuanija, koji zabija za 1:0.

Real, čiji je trener Jose Mourinho odlučio ostaviti Ronalda na klupi, djelovao je prilično bezvoljno i nepovezano. Moguće je da su igrači glavama bili u finalu Kupa kralja koje se 17. svibnja održava na njihovu Santiago Bernabeu. Protivnik im je Atletico Madrid.

Još i prije primljenog pogotka, u 19. minuti, Mourinho je morao mijenjati. Varane je ozlijedio koljeno pa ga je zamijenio Alonso. To je značilo određene rošade u momčadi pa je Essien iz sredine otišao na desni bok.

U 29. minuti Espanyol je po drugi put zatresao mrežu gostiju, no pogodak Morena nakon kornera poništen je zbog prekršaja na Alonsu. Domaćini su bili jako opasni iz prekida te su na taj način stvarali mnogo neprilika Kraljevskom klubu.

Mourinho je na poluvremenu reagirao uvevši Benzemu umjesto Morate, a ubrzo je na travnjak poslao i Ronalda umjesto indisponiranog Kake. Portugalac je u svom prvom dodiru s loptom iznudio prekršaj iz kojeg se "rodilo" izjednačenje. Modrić je izveo slobodni udarac, a Higuain glavom proslijedio loptu u mrežu.

U posljednjih 20-ak minuta igralo se obostrano otvoreno, premda je Espanyol ipak imao konkretnije šanse. Real je imao veći posjed, ali je teško pronalazio put do domaćeg šesnaesterca.

Espanyol je do kraja zaprijetio preko strijelca Stuanija i Mubaraka, a u 90. je minuti Sanchez zbog grubog starta na Higuainu zaradio izravni crveni karton.

• Obrisan korisnik12.05.2013. u 10:14
    Čestitke i Bravo za Barcelonu-potpuno zaslužena titula.Na prvo mjesto zasjeli su već u prvom kolu i s njega se nisu micali i niti im je u jednom trenutku plasman i skidanje s prve pozicije došlo u pitanje
  • Obrisan korisnik12.05.2013. u 09:20
    Drugi tim reala , nista specijalno od utakmice.. Jedino sto vrijedi spomenuti je povreda Varana , nadam se nista ozbiljno .. A za titulu se znalo prije 10 kola tko je osvojio ... Cestitke Barceloni ,vise nego zasluzeno :D
  • Obrisan korisnik12.05.2013. u 03:38
    Čestitke svim navijačima Barcelone na osvojenom prvenstvu, a posebno onima od 2000.g. pa ispod.
  • Obrisan korisnik12.05.2013. u 00:37