Ivan Dominik • nedjelja, 12.05.2013.

Derbi 35. kola španjolske Primere odigran je u nedjelju navečer, a sastale su se momčadi Atletico Madrida i Barcelone. Na stadionu Vicente Calderon Barcelona je pokazala moć i karakter te je upisala pobjedu od 2:1 preokretom nakon što je Madriđane u vodstvo doveo Radamel Falcao. Katalonce je do pobjede odveo Alexis Sanchez izjednačujućim golom te domaći igrač Gabi, koji je autogolom presudio svojoj ekipi. U ranijim dvobojima istoga dana pobjede su uknjižile momčadi Valencije i Betisa...

Najveći derbi 35. kola španjolskog nogometnog prvenstva bio je sraz Atletico Madrida i Barcelone na madridskom Vicente Calderonu. U početku utakmice bolja je bila Barca, dok je Atletico bio dosta podređen i defenzivan. U takvom je ritmu odigrano cijelo prvo poluvrijeme, no Lionel Messi, koji je bio najbolji pojedinac Katalonaca u prvom dijelu, i suigrači, nisu uspjeli pronaći put do mreže Thibauta Courtoisa.

Nezanimiljivo i nesadržajno prvo poluvrijeme stoga je okončano bez pogodaka, ali je vrlo brzo u nastavku krenula prava akcija. Već nakon prvih šest minuta igre u drugom dijelu Atletico je poveo i to golom Radamela Falcaa, koji je špicom pronašao put do mreže Katalonaca nakon što ga je s poda i u padu u jednoj kontri uposlio Gabi.

Ipak, vodstvo ekipe Diega Simeonea nije potrajalo dugo jer se goropadna Barcelona dala u ofenzivu te je vrlo brzo izjednačila. Nakon brojnih propuštenih prilika Blaugrana je napokon poentirala u 72. minuti kada je Cesc Fabregas lijepo proigrao Alexisa Sancheza, koji je loptu sproveo u mrežu za 1:1.

Mnogo bolja, gotovo dominantna Barcelona niti tu nije stala te je nastavila s napadima, a uz najbolje - Messija, Fabregasa i Sancheza, svi su se igrači priključivali te bili opasni po vrata domaćina. Stoga je pobjednički gol za konačnih 2:1 Katalonaca stigao ubrzo, nakon samo osam minuta igre poslije izjednačenja.

Igrala se 80. minuta kada je asistent za Falcaov gol, Gabi, pogodio svoju mrežu i autogolom osigurao trobod protivnicima. Premda je do kraja susreta nakon tog gola Atletico bio mnogo bolji, konkretniji i ofenzivniji, vremena i novog pogotka više nije bilo pa je momčad Tita Vilanove odnijela sva tri boda s terena Los Colchonerosa.

U ranije odigranim utakmicama 35. kola La Lige, koje su se igrale tijekom nedjeljnog poslijepodneva, pobjede su u dvije utakmice upisali Valencia i Real Betis. Šišmiši su u gostima kod Rayo Vallecana slavili uz 4:0 te uvjerljivo odnijeli bodove iz Madrida.

Za pobjedu sastava s Mestalle prvi je zabio Roberto Soldado, koji je u 28. minuti realizirao penal. Potom je Soldado poentirao i za 2:0 na poluvremenu, na asistenciju Meksikanca Andresa Guardada, dok je i on sam kasnije upisan u listu strijelaca, nakon što je povisio na 3:0 Valencije u 62. minuti. Momčad Ernesta Valverdea pobjedu od 4:0 potvrdila je golom Nelsona Valdeza u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon prve utakmice dana odigrane točno u podne po hrvatskom vremenu, na teren su u Sevilli izašli domaći Betis, koji je dočekao Celtu Vigo, Hrvata Danijela Pranjića. Betis je nakon 90 minuta velike borbe upisao trijumf minimalnom prednošću od 1:0, a pobjednički zgoditak Andalužana bio je djelo Rubena Castra u 68. minuti.

Danijel Pranjić ušao je s klupe u utakmicu za posljednjih osam minuta, a zamijenio je Jonnyja Castra, koji je igrao do te 82, minute, u porazu Nebeskuplavih iz Viga u zeleno-bijelom dijelu Seville.

• Obrisan korisnik12.05.2013. u 22:15
    Pa ovaj novinar izgleda uopće nije gledao utakmicu. Od negdje 70.minute Barca je igrala s 10 igrača, jer je Messi izašao zbog ozljede, a Barca je već iskoristila sve izmjene.