Ivan Dominik • subota, 11.05.2013.

Španjolsko nogometno prvenstvo nastavljeno je popodnevnim subotnjim utakmicama 35. kola, a domaće su pobjede ekspresno upisali Athletic Bilbao, Valladolid te Osasuna, iako nisu bili jako efikasni...

Nakon što je počelo u petak utakmicom Zaragoze i Levantea, 35. kolo španjolske Primere nastavljeno je subotnjim popodnevnim utakmicama. Prvi su na teren izašli Baski iz Bilbaa i Otočani s Palma de Mallorce u svom međusobnom ogledu na San Mamesu.

Athletic je bolje počeo susret, bio jači protivnik tijekom cijelog susreta te je na kraju i slavio, iako nije dominirao. Mallorca je igrala vrlo slabo u ofenzivi, a vrlo agresivno i grubo čak - po cijelom terenu. Stoga je dobila čak osam žutih kartona, a zbog dva su isključena čak dvojica igrača Mallorce, Fontas u 24. te Navarro u 90. minuti.

Brojčanu nadmoć na terenu momčad Marcela Bielse znala je iskoristiti pa je povela preko Aritza Aduriza u osmoj minuti, da bi za 2:0 poentirao Fernando Llorente u 79. Počasni pogodak za goste s Baleara zabio je Giovani Dos Santos za krajnjih 2:1 devet minuta prije kraja utakmice.

U drugom susretu dana sastali su se Valladolid i Deportivo. Gostujući sastav iz Galicije ostao je u Kastilji bez bodova unatoč velikom otporu, koji je pružio ekipi Miroslava Đukića. Jer, Valladolid je slavio u tom susretu minimalnim rezultatom od 1:0.

Pogodak vrijedan pobjede za domaćine je zabio Javi Guerra tri minute poslije početka nastavka utakmice, a asistirao mu je najbolji igrač Valladolida, Nijemac Patrick Ebert. Do kraja susreta nakon pogotka usprkos silnom trudu Depor nije uspio zabiti i izjednačiti pa su bodovi ostali u Valladolidu.

U večernjoj utakmici, pretposljednjem dvoboju dana, Osasuna je minimalno svladala Getafe. Pogodak odluke zabio je Arribas u 75. minuti na asistenciju Emiliana Armenterosa. Nakon toga više nije bilo povratka za Madriđane pa su trobod osvojili igrači iz Pamplone.