Flensburg uvjerljiv kod Neuhausena, Hannoverov preokret u Mindenu

Igor Šestak • subota, 18.05.2013.

U petak su odigrane tri utakmice 31. kola Bundeslige, a domaćini tih utakmica nisu osvojili niti bod. Najuvjerljiviji je bio Flensburg, koji je s 37:26 svladao Neuhausen i približio se preuzimanju drugog mjesta na tablici. Wetzlar je s 36:26 slavio na gostovanju u Essenu, a najuzbudljivije je bilo u dvoboju Mindena i Hannovera koji je pripao gostima rezultatom 30:27.

TV 1893 Neuhausen - SG Flensburg-Handewitt 26:37 (17:18)

Budući da je Rhein-Neckar Löwen u utorak izgubio od Kiela, momčad Flensburga došla je u priliku preuzeti drugo mjesto na tablici. Prvi korak prema tom cilju napravila je u petak uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Neuhausena, iako nije sve išlo glatko. Žilavi domaćini tražili su bodove spasa, ali su izdržali samo jedno poluvrijeme.

Flensburg je u osmoj minuti imao tri pogotka prednosti (3:6), ali domaćini su brzo odgovorili i već u 13. minuti izjednačili na 8:8. Do kraja prvog poluvremena igralo se sasvim izjednačeno, a gosti su na veliki odmor uspjeli odnijeti tek jedan pogodak prednosti. U 34. minutu ušlo se s rezultatom 19:19, a onda je krenula serija gostiju. U četiri minute zabili su domaćinima pet pogodaka, a primili nisu nijedan. Neuhausen je privremeno smanjio zaostatak na minus tri (21:24), ali je potom ostao bez postignutog pogotka punih osam minuta, što je Flensburg iskoristio za seriju 6:0. Igrači Flensburga nastavili su povećavati svoju prednost i na kraju slavili rezultatom 37:26.

U njihovim redovima briljirao je Holger Glandorf s čak 11 pogodaka, a po pet su postigli Michael Knudsen, Thomas Mogensen, Andres Eggert i Arnor Atlason. Kod domaćina istaknuo se Marcel Schiller s deset golova (sedmerci 5/6).

TSV GWD Minden - TSV Hannover-Burgdorf 27:30 (16:13)

Minden je u 31. kolu imao priliku potvrditi svoj ostanak u Bundesligi. Ugostio je Hannover i bio na dobrom putu ka pobjedi, no gosti su uspjeli režirati preokret i slaviti uvjerljivije nego to konačni rezultat 30:27 pokazuje. Hannover se ovim bodovima poravnao po učinku s petoplasiranim HSV-om, ali ima i utakmicu više.

Nakon izjednačene prve polovice prvog poluvremena Minden se uspio odvojiti na značajnu prednost. U 23. minuti rezultat je bio 10:10, a samo četiri minute kasnije domaćini su imali četiri pogotka prednosti (15:11). Na odmor se otišlo s rezultatom 16:13, a nastavak je donio prekret. Samo pet minuta trebalo je Hannoveru za izjednačenje na 18:18. Do vodstva je došao u 41. minuti pa napravio seriju 6:1 i u posljednjih deset minuta ušao s vodstvom 26:21. Imali su gosti i šest pogodaka prednosti, a Minden je na samom kraju utakmice ublažio poraz. S 30:27 bodovi su pripali Hannoveru.

Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Lars Lehnhoff sa sedam golova (sedmerci 5/5). Po pet golova iz igre postigli su Mait Patrail i Tamas Mocsai. Sedam golova za Minden zabio je Aleksandar Svitlica, a šest je dodao Dalibor Doder.

TUSEM Essen - HSG Wetzlar 26:36 (13:16)

Essen se prošlog tjedna i matematički oprostio od prvoligaškog društva, a ovog je tjedna na svom terenu upisao još jedan uvjerljivi poraz. S Čak deset golova razlike svladao ga je Wetzlar, klub koji se s Magdeburgom bori za osvajanje sedmog mjesta. Trenutačno su poravnati na 33 osvojena boda.

Do prve osjetnije prednosti Wetzlar je stigao u 13. minuti (4:7), a tri minute kasnije imao je i četiri pogotka viška u odnosu na domaćine (5:9). Essen je odgovorio dobrom serijom i povratkom na samo gol zaostatka, a do odlaska na odmor se dobro držao i na poluvremenu zaostajao za tri pogotka. Nastavak je bio prilično jednosmjeran. Već u 35. minuti Wetzlar je pobjegao na 20:14, a na polovici drugog poluvremena držao je prednost od 27:19. Essen je u posljednje četiri minute ušao sa zaostatkom od šest golova (25:31), a onda u kratkom roku primio pet "komada" i na kraju stradao s 36:26.

Momčad Wetzlara predvodili su Daniel Valo i Philipp Müller sa šest postignutih pogodaka, a po pet su postigli Philippov brat Michael, Tobias Reichmann i Adnan Harmandić. Najbolji strijelac Essena bio je Julius Kühn sa sedam golova.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938