Bundesliga: Pobjede HSV-a i Lübbeckea, Gummersbachu pod protiv Lemga

Igor Šestak • nedjelja, 19.05.2013.

U subotu su odigrane tri utakmice 31. kola rukometne Bundeslige. HSV je bio bolji od Balingena, Lübbecke od Melsungena, a Gummersbach i Lemgo su podijelili bodove. U svim utakmicama značajan su doprinos dali hrvatski rukometaši. Duvnjak, Lacković i Vori zabili su ukupno 14 golova za HSV, Zrnić je zabio četiri za Gummersbach, a u pobjedu Lübbeckea Vuković i Blažičko su ugradili četiri pogotka i 13 obrana.

HBW Balingen-Weilstetten - HSV Hamburg 31:35 (15:18)

31. kolo Bundeslige HSV-u je donijelo gostovanje kod žilavog Balingena, kluba koji se nalazi u donjem dijelu ljestvice, ali je osigurao ostanak u prvoligaškom društvu. Klub Igora Vorija, Blaženka Lackovića i Domagoja Duvnjaka morao se prilično pomučiti za bodove, a osigurao ih je tek u završnih desetak minuta susreta. Pobjedom je zadržao peto mjesto, a do četvrtog će teško jer tri kola prije kraja za Füchseom zaostaje tri boda.

Prvi gol na utakmici postigao je Duvnjak, a u prvoj polovici prvog poluvremena igralo se vrlo izjednačeno. Gosti su prvi stigli do osjetnije prednosti i to u 17. minuti kad je Petersen zabio za 10:6. U 20. minuti dogodio se nesvakidašnji potez pa se u strijelce upisao i vratar Bitter te donio HSV-u prednost 12:7. U prvih dvadesetak minuta raspoložen je bio Lacković i postigao četiri pogotka, dok je Vori tijekom prvog poluvremena zabio dva, uključujući i pogodak u posljednjoj sekundi za 18:15 vodstvo Hamburga na poluvremenu.

Nastavak su bolje otvorili domaćini i anulirali prednost Hamburžana. U 40. minuti izjednačili su na 21:21 golom Hertha, no HSV im nije dozvolio prelazak u vodstvo. Igralo se gol za gol sve do 50. minute. Pri rezultatu 26:26 gosti su napravili odlučujući korak prema pobjedi. Realizirali su seriju 5:1, a čak tri pogotka bila su djelo Lijewskog. Balingen je zaprijetio u 59. minuti dolaskom na minus dva (31:33), ali golovima Lindberga i Duvnjaka HSV je u posljednjoj minuti potvrdio pobjedu.

Domagoj Duvnjak je upisao sedam pogodaka iz osam pokušaja, od toga četiri u posljednjih 15 minuta, te podijelio titulu najboljeg strijelca utakmice sa suigračima Hansom Lindbergom i Marcinom Lijewskim. Blaženko Lacković je ostao na četiri pogotka postignuta u prvom dijelu, dok se Igor Vori u strijelce upisao tri puta. Uz jedan pogodak, Johannes Bitter je prikupio i 12 obrana. Najefikasniji igrači domaćina bili su Benjamin Herth i Wolfgang Strobel sa šest postignutih pogodaka.

TuS N-Lübbecke - MT Melsungen 28:24 (13:12)

Uspješan je bio i Lübbecke, klub Drage Vukovića i Nikole Blažička. U sudaru klubova iz sredine tablice na domaćem je terenu s 28:24 svladao Melsungen i približio mu se na samo dva boda zaostatka.

Momčadi su na početku utakmice bile prilično neefikasne, a prvi su do značajnijeg vodstva stigli gosti. U 16. minuti poveli su 7:4, a Lübbeckeu je za povratak trebalo nešto manje od deset minuta. U 25. minuti izjednačio je na 11:11, a zahvaljujući pogotku Pajoviča na odmor otišao s vodstvom 13:12.

Domaćini su do prednosti od tri pogotka prvi put došli u 43. minuti golom Vukovića pa nastavili s dobrim razdobljem svoje igre i u 47. minuti stigli do vodstva 23:18. Melsungen se relativno brzo vratio na minus tri, ali mu igrači Lübbeckea nisu dozvolili nešto više od toga. Tek u 58. minuti Danner je približio goste na 26:24, ali odmah u idućoj akciji skrivio sedmerac iz kojeg je Tluczynski osigurao pobjedu za Lübbecke.

Tomasz Tluczynski bio je prvi strijelac Lübbeckea sa sedam pogodaka (sedmerci 3/4), a šest je postigao Dennis Wilke. Tri su igrača domaće momčadi postigla po četiri pogotka, a među njima je bio i Drago Vuković. Hrvatski reprezentativac bio je vrlo aktivan tijekom cijele utakmice, a još se istaknuo dvama isključenjima. Nikola Blažičko dobro je čuvao vrata Lübbeckea i prikupio 13 obrana. Najbolji u redovima Melsungena bili su Michael Allendorf i Patrik Fahlgren s pet pogodaka.

VfL Gummersbach - TBV Lemgo 25:25 (11:12)

Izjednačenu utakmicu s neriješenim ishodom odigrali su Gummersbach i Lemgo, a dobar nastup u redovima domaćina upisao je hrvatski rukometaš Vedran Zrnić. Lemgu ova utakmica nije bila posebno važna jer se nalazi u mirnoj zoni sredine tablice, dok je Gummersbach osvojenim bodom napravio mali korak prema osiguranju prvoligaškog statusa za iduću sezonu. Tri kola prije kraja ima tri boda više od Neuhausena.

U prvih 30 minuta momčadi su teško pronalazile put do pogodaka. Najveće vodstvo imali su gosti u 18. minuti. Golom Dietricha pobjegli su na 7:4, no time-out domaćeg trenera Kurtagića motivirao je njegove igrače pa su se serijom 4:1 vratili u egal. Lemgo je na poluvrijeme otišao s golom prednosti, a u nastavku je ponovno stigao do tri pogotka prednosti.

Dogodilo se to u 46. minuti kad je Hermann zabio za 21:18. Gummersbach je morao uložiti veliki napor kako bi se vratio u igru, a do izjednačenja na 23:23 stigao je u 54. minuti golom Mahea. Isti je igrač pet minuta kasnije pogodio za vodstvo domaćih 25:24, a bod Lemgu osigurao je Kehrmann pogotkom tri sekunde prije isteka vremena.

U redovima Gummersbacha najraspoloženiji su bili Barna Putics sa sedam te Kentin Mahe sa šest pogodaka. Vedran Zrnić doprinio je osvojenom bodu s četiri pogotka, po dva u svakom poluvremenu. Strijelce Lemga predvodio je Jens Bechtloff s osam golova (sedmerci 4/4), a pet pogodaka pridodao je Rolf Hermann.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938