Nice
Nice 1:1 Lyon
Lyon

Borna Rupnik • nedjelja, 19.05.2013.

Iako je na gostovanju u Nici Lyon imao gol zaostatka i igrača manje, osvojio je bod koji ga ostavlja u najboljoj poziciji za osvajanje željenog trećeg mjesta na tablici...

Susret momčadi koje vjeruju u plasman u Ligu prvaka, Nice i Lyona, odgođen je sa subote na nedjelju zbog kiše. Bodovi su naposljetku podijeljeni, zahvaljujući po jednom pogotku sa svake strane.

Domaćini su došli nadomak vrlo vrijedne pobjede na samom početku drugog poluvremena, kada je Kone srušio Cvitanića, a argentinski napadač hrvatskog podrijetla pogodio s bijele točke.

Malbranque u dva navrata bio blizu izjednačenju, a u 73. minuti Gonalons je zaradio drugi žuti karton i ostavio Lyon s igračem manje na terenu.

Međutim, u 76. minuti sjajno je slobodan udarac izveo Grenier, pogodivši s tridesetak metara za konačnih 1:1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Lyona, koji uoči zadnjeg kola ima dva boda prednosti ispred četvrtoplasiranog Saint Etiennea, a tri boda prednosti ispred Nice i Lillea.

U posljednjih 90 minuta Lyon sve dileme može riješiti na Gerlandu protiv Rennesa, a njegov kiks Saint Etienne čekat će baš na gostovanju kod Lillea, dok Nice ide na noge Ajacciou.