Prvak poražen u Rudešu, znaju se oni koji ispadaju

Sportnet • nedjelja, 02.06.2013.

Prvak Hrvatski dragovoljac je poražen u Rudešu s minimalnih 1:0 u nebitnoj utakmici, dok su sada poznati svi putnici u Treću HNL. Prema propozicijama HNS- a predviđeno je da Druga liga od sljedeće godine ima 12 klubova, pa su ispali, ako ne bude promjena, svi klubovi od desetog mjesta na niže. To su Gorica, Radnik, Mosor, Junak, Imotski, Primorac i HAŠK.

U derbiju posljednjeg kola koji nije imao rezultatsku važnost, Rudeš je na svom terenu svladao novog prvoligaša Dragovoljac s 1:0. Pred 300 gledatelja jedini gol dao je Ćubel u 50. minuti. Rudeš je na kraju takmičenje završio na trećem mjestu s 50 bodova, tri manje od Hrvatskog dragovoljca.

Lučko je na domaćem igralištu lovilo pobjedu kojom bi i matematički osiguralo ostanak u ligi za sljedeću sezonu. Stvari nisu krenule po planiranom budući su gosti došli u prednost već u sedmoj minuti pogotkom Kiša. Izjednačio je Burić u 19., a olakšanje malobrojnim gledateljima donio je Abramović 15 minuta prije kraja. Igrači Lučkog su tako osigurali deveto mjesto, posljednje koje osigurava ostanak u Drugoj ligi.

Solin je na igralištu uz Jadro pobjedio Imotski koji je od ranije siguran putnik za niži rang. Rezultat je bio 2:1, iako su Imoćani vodili sve do 84. minute pogotkom Barišića iz 34. minute. Preokret su donijeli Radovniković i Kovač u 84. i 85. minuti. Solin je dobru sezonu okončao na drugom mjestu s 51 bodom.

Vinogradar je na svom terenu pobjedio Goricu rezultatom 1:0 i tako ih potjerao u niži rang. Jedini gol postigao je Ivanković već u 11. minuti.

Nemotivirani Mosor je na domaćem terenu izgubio od Pomorca koji je prije ovog kola još uvijek bio u opasnosti da ispadne u Treću ligu. Mosor je poveo golom Kordića u 33. minuti, no Kostrenjani potom rade preokret i pobjeđuju 1:3. Strijelci su bili Pilčić u 60. i 80. minuti te Boban u sudačkoj nadoknadi.

Dugopolje je na oproštaju od svojih navijača za ovu sezonu svladalo zagrebački HAŠK, posljednju momčad na tablici. Bilo je 1:0, strijelac Žuljević u 22. minuti iz penala.

tekst: Toni Rončević