MAXtv Prva liga, 5. kolo, 10.08.2013, 19:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1600
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Siniša Premužaj (Varaždin), Igor Krmar (Zagreb)

Još jedno razočaranje za navijače Slavena, Bagarić autogolom poništio pobjedu

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 10.08.2013.

U 90 minuta u Koprivnici večeras gledatelji su vidjeli penal i gol prije isteka desete minute, pa vodstvo Slavena i potom autogol koji je donio bod gostima iz Pule.

U Koprivnici se večeras odigrala utakmica dvaju nezadovoljnih, Istre, čiji je trener bio izuzetno neraspoložen nakon poraza od Lokomotive u četvrtom kolu, te Slaven Belupa, kojem rezultati nikako ne idu u prilog u prva četiri kola.

Ivan Katalinić, koji se nije libio iskazati svoje razočaranje igračima i pristupom na travnjaku, promijenio je čak šestoricu u odnosu na Osijek i poraz, pa su van prvih 11 ostali Crepulja, Roskam, Glavica, Filipović, Plazanić i Bagarić. Igor Pamić nije bio nezadovoljan igrom svoje ekipe, a mijenjao je tek jednog igrača, na klupi je ostao Jo.

Gledatelji se nisu uspjeli ni smjestiti na tribinama stadiona u Koprivnici, a već je promijenjen rezultat. U prvoj akciji na travnjaku, nespretno je reagirao Mato Grgić i srušio Sandija Križmana u svojih 16 metara. Sudac Marijo Strahonja, glavni od njih šest na terenu, pokazao je na bijelu točku, a sigurni je realizator bio sam Križman.

Tu iznenađenjima nije bio kraj, već je rezultat opet promijenjen šest minuta kasnije. S desne je strane pred gol Istre ubacio Nikola Rak, gostujuća obrana izbija loptu, no tek na nogu mladog reprezentativca Petra Brleka, koji je spretno, lijevom nogom, šalje u mrežu Puljana za 1:1.

Slijedi tridesetak minuta bez važnijih događanja, da bi u samoj završnici domaći propustili dvije matne prilike. Prvu je propustio Rak, kad je jaku loptu Brleka, upućenu iz daljine, odbio gostujući vratar Antonijo Ježina. Rak, koji ga je u tom trenutku mogao pitati u koji dio mreže želi primiti pogodak, loptu umjesto toga šalje nebu pod oblake.

Još je nevjerojatniji bio potez Enesa Novinića. Dobio je loptu na metar od gola Istre i umjesto da iskoristi praznu mrežu, on se spetljao i ostao bez lopte.

S pritiskom na gostujući gol Farmaceuti nastavljaju i u drugom poluvremenu, a trud se isplatio nakon desetak minuta. Strijelac za 2:1 bio je koprivnički Brazilac Edson, kojem je loptu lijepo nabacio Rak, a ovaj je glavom matirao Istrinog golmana.

U 74. minuti, hladni tuš za domaće nogometaše, kad je u kratkom vremenu dva žuta kartona dobio Grgić. Pozitivni rezultat, ali brojčana inferiornost, nagnali su trenera Katalinića na promjenu igrača te umjesto napadača Novinića, u igru šalje braniča Mateja Bagarića.

Ta se odluka domaćem strategu međutim vrlo brzo obila o glavu. Istra radi pritisak na domaći gol, a u jednoj takvoj akciji loše je reagirao upravo Bagarić. Loptu koju je poslao Istrin Jo, umjesto da je izbije, on prosljeđuje u mrežu iza svog golmana za ponovno izjednačenje 2:2.

Do kraja susreta, mogao se Bagarić iskupiti za taj autogol, no nije znao dobro reagirati na ubačaj Vedrana Purića iako se nalazio u sjajnoj poziciji za pogodak.

• samsvojmajstor10.08.2013. u 21:34
    Pojeo mi je živce ovaj Jo,nema šta dobar je,ali bahat,umišljen i veliki glumac. Istra nije zaslužila ovaj bod definitivno smo bili bolji,ali nema veze,ako ništa drugo,vjera u ovu ekipu se vratila,izuzetak je jedino očajni Matej Bagarić koji je glavni akter kod svih primljenih golova Slavena kod... [više na forumu]