MAXtv Prva liga, 6. kolo, 17.08.2013, 21:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 6.000
Suci: Mario Zebec (Cestica), Saša Fegeš (Nedelišće), Tomislav Hudika (Varaždin)

Ivan Pavić • subota, 17.08.2013.

U šestom kolu MAXtv Prve nogometne lige na Kantridi su se sastali momčadi Rijeke i Splita. Momčadi koje po imenima spadaju u sam vrh, odmah iza Dinama, pružili su dobru utakmicu i čvrstu utakmicu, u kojoj strasti nije nedostajalo. Gosti su poveli nakon sumnjivog jedanaesterca, a bod Riječanima vratio je Leon Benko.

Aljoša Vojnović
39'
3
Denis Glavina
55'
6
Tomislav Glumac
90'+1'
Stanko Mršić

U prvih 15-ak minuta Rijeka je bila apsolutno bolja i opasnija po vrata Zagorca. Prijetili su domaćini preko Zlomislića kojem je prvi udarac bio puno lošiji od drugog kada je lopta prošla malo pored lijeve vratnice gostujućeg gola. Prije tog udarca Rugašević je u šesnaestercu Splita srušio Kvržića, ali sudac Zebec nije ništa sudio.

Dok je Rijeka pritiskala, Split je došao do neočekivane prilike za vodstvo u 15. minuti. Visoku loptu koja je bila u šesnaestercu Rijeke išao je pokupiti vratar Rijeke Vargić, ali je došlo do kontakta s napadačem Splita Bilićem, koji pada, a Zebec pokazuje na bijelu točku.

Bilić je sam odlučio izvesti najstrožu kaznu, i spremio loptu iza Vargića iako je vratar Rijeke pogodio stranu u koju će Bilić pucati. Zbog velikog negodovanja s klupe se morao udaljiti trener Rijeke Matjaž Kek.

Nakon vodstva Splita situacija na terenu se zaoštrila, bilo je dosta prekršaja, nije bilo tečnosti u igri, a onda je Rijeka u 29. minuti uspjela izjednačiti. Na desnoj strani je lopta došla do Zlomislića, koji iz šesnaesterca Splita pronalazi Benka na drugoj vratnici koji puca po golu, Zagorac uspijeva zaustaviti udarac, ali lopta je prešla zamišljenu gol-liniju, na radost i veselje igrača i navijača Rijeke.

Do kraja prvog poluvremena Rijeka je imala najbolju priliku u 36. minuti. Benko je krenuo sam na Zagorca, vratar Splita izašao je s gola kako bi skratio kut i uspio je spasiti mrežu netaknutom.

U drugo poluvrijeme Rijeka je krenula napadački, dok Split nije imao namjere za napadačkom igrom. Umjesto toga stali su na svojoj polovici terena i odlučili braniti pokušaje Rijeke. Do 60. minute Rijeka je imala dvije solidne prilike. U 49. minuti Kvržić je pronašao Leškovića na petercu, ali branič Rijeke ipak ne uspijeva pogoditi mrežu gostiju. U 58. minuti i Alispahić je glavom sa sedam metara pokušao, ali izvan okvira vrata.

Prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu Split je imao u 66. minuti kada se Rebić s lijeve strane sjurio prema vratima Vargića nakon što je ispred Kneževića do lopte došao Bilić, ali mladi napadač Splita šalje loptu malo pored vratnice. U 79. minuti još jedna dobra prilika za Split, koja je završila udarcem Dujmovića glavom prema vratima Rijeke, ali rezultat se nije promijenio.

U posljednjih deset minuta utakmice bilo je razdoblje žutih kartona, a najgore je prošao Križanac koji je u 82. minuti dobio prvi žuti karton, a u 88. minuti nakon igranja rukom i drugi, isključujući karton. I u posljednjoj minuti sudačke Split je imao odličnu priliku nakon što je Rebić prošao po lijevoj strani, htio dodati do Vojnovića, ali ipak malo netočno, a gužvu u šesnaestercu domaćini su brzo raščistili.

• Obrisan korisnik18.08.2013. u 18:37
    Da, ako sam dobro vidio moga je samo zaobići golmana jer se ovaj već bacio prije vrimena u desnu stranu. Ali zato igrači koji to mogu igraju u Manchesteru i Barceloni, a ovaj u Rijeci.
  • Obrisan korisnik18.08.2013. u 18:07
    ...a bicikl, ''vaganje'' golmana ,obilaženje... sve u svemu vrlo sirovo je reagirao.
  • Obrisan korisnik18.08.2013. u 12:02