MAXtv Prva liga, 7. kolo, 24.08.2013, 21:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 5.500
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Borut Križarić (Čakovec), Hrvoje Barišić (Osijek)
Istra 1961
Istra 1961
Alves de Oliveira Jo 21'
1:0(1:0) Hajduk
Hajduk

Josip Piršljin • subota, 24.08.2013.

Hajduk je u sedmom kolu MAXtv Prve lige doživio prvi ovosezonski poraz. Bolja od Splićana bila je Istra 1961 koja je s 1:0 slavila u Puli i približila se vodećim momčadima na tablici. Jedini strijelac na Aldo Drosini bio je Brazilac Jo, a zeleno-žuti su uspjeli zadržati svoju prednost i bez isključenog Čaglja.

Hajduk je po nastavak niza neporaženosti ove sezone u domaćem prvenstvu otišao u Pulu gdje ga je čekala momčad Istre 1961. Igrači Igora Pamića također su bili u dobroj formi uzevši s posljednja dva gostovanja četiri boda. Na stadionu Aldo Drosina okupilo se oko 6000 gledatelja, a prvi su zaprijetili zeleno-žuti.

Istrin Brazilac Jo našao se u dobroj poziciji da ugrozi splitska vrata. Pucao je prema golu, no njegov je udarac uspješno blokirao Milović i spriječio možebitnu promjenu rezultata već u drugoj minuti. Nakon toga gosti su se malo konsolidirali i počeli sve više dolaziti pred vrata domaćih.

Ipak, do prvog gola došli su nogometaši iz Pule. Horvat je lijepo prošao po desnoj strani, proslijedio do Radonjića, napadač Istre puca prema golu, no lopta dolazi do Joa koji je šalje u mrežu Kalinića. Istra je povela iz prve ozbiljnije prilike na utakmici, no zasluženo jer dotad niti Hajduk nije bio opasniji.

Tudorovi su prvotimci počeli ozbiljnije igrati tek nakon primljenog gola, ali do prave prigode čekali su do kraja poluvremena. Prije nego što će sudac poslati ekipe prema svlačionici Andrijašević je mogao poravnati rezultat. Dva puta je pucao prema golu Istre, ali u oba navrata kao pobjednik je izašao domaći čuvar mreže Ježina.

Hajduk je u nastavku dvoboja bio aktivniji, ali svejedno je teško dolazio u prilike. Istra se žestoko branila i prijetila iz brzih kontranapada. U 79. minuti zeleno-žuti su ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Igor Čagalj poslije duela s Jozinovićem.

Odmah potom Istra je mogla riješiti utakmicu. Pamićevi igrači su složili još jedan brzi protuudar, a sam pred Kalinićem se našao Sačer. Napadač Puljana pogodio je vratnicu i propala je sjajna prilika za 2:0. Istra ipak nije žalila za tim promašajem jer je uspjela sačuvati rezultat do kraja, a u posljednjim trenucima utakmice i Hajduk je ostao s desetoricom nakon što je drugi žuti karton dobio Tomislav Kiš.