Španjolci uvjerljivi i protiv Gruzije, Poljacima pobjeda utjehe protiv domaćina

Ivor Krapac, Filip Han • ponedjeljak, 09.09.2013.

Španjolska je došla do nove lagane pobjede, i to protiv Gruzijaca. Gruzijci su se dobro držali do pred kraj druge četvrtine, a zatim su se Španjolci odvojili i stigli do nove uvjerljive pobjede. Poljaci su se oprostili od Eurobasketa uspjehom protiv slovenskih reprezentativaca...

Gruzija - Španjolska 59:83 (17:17, 29:41, 39:62)

Gruzija nije dozvolila Španjolskoj da se značajno odvoji tijekom cijele prve četvrtine i većim dijelom druge. Tsintsadze, Hickman i Shermadini su igrali prilično dobro i držali priključak za svoju ekipu. Ipak, u posljedne tri minute prvog poluvremena Španjolska je odigrala dobru obranu i poenima Gasola, Fernandeza i Mumubrua stvorila razliku koju više nije ispustila.

Slika 1 od 1.

Kroz treću četvrtinu razlika je samo rasla, u dobroj igri Španjolske sudjelovali su svi njeni igrači, nijedan nije odigrao više od 22 minute. Posljednja dionica bilo je samo rutinsko odrađivanje posla za uvjerljivu Španjolsku koja je upisala četvrtu pobjedu.

Pobjednike su predvodili Rubio sa 16 i Rodriguez s 15 poena, po 11 su imali Llull i Fernandez. Kod poraženih najviše je dao Shermadini s 10 poena i četiri skoka, a nijedan drugi igrač nije bio dvoznamenkast.

Slovenija - Poljska 61:71 (17:19, 28:36, 42:53)

U posljednjoj utakmici skupine C u Celju, poljski košarkaši došli su do svoje prve i jedine pobjede na ovom EP-u. Poljaci su se oprostili od Eurobasketa sa 71:61 protiv domaće Slovenije, u utakmici bez opipljivog rezultatskog značaja. Kako su Slovenci već znali da odlaze u drugi krug i prenose dva boda, a Poljska je svoje šanse za prolaz izgubila prije posljednjeg kola, igralo se samo za prestiž.

Slika 2 od 2.

Poljaci su bolje otvorili utakmicu, a nakon domaćeg hvatanja priključka, ponovno su se odvojili u završnici prvog poluvremena. Potkraj druge četvrtine otišli su do +10 (36:26), dok su u nastavku susreta, u drugoj polovici četvrte dionice, pobjegli i do najvećih 20 poena prednosti (67:47). Poslije približavanja u završnici utakmice, Slovenija je na kraju bila na -10.

Thomas Kelati je u posljednjem poljskom nastupu na ovom EP-u bio najefikasniji, s 21 poenom i četiri asistencije, uz 7/11 iz igre. Marcin Gortat ubilježio je 19 poena i 12 skokova. Božidar Maljković je dosta ravnomjerno rasporedio minutažu Slovenaca, nitko nije bio na parketu više od 25 minuta, a jedini dvoznamenkasti strijelac bio je Domen Lorbek (13 poena).