Proradio francuski napad, Latviji nije pomogao niti 91 poen

Branimir Korać • petak, 13.09.2013.

Francuska je rutinski iskoristila latvijske nedostatke i upisala veliku pobjedu koja je ujedno zacementirala mjesto u četvrtfinalu ne samo njima već i Srbiji i Litvi. S druge strane Latvija će trebati pobjedu u posljednjem kolu protiv Belgije te osim toga navijati za Litvu protiv Ukrajine...

Litva, Francuska i Srbija sigurni su sudionici četvrtfinala Europskog prvenstva nakon što je Latvija upisala poraz od Francuza 102:91. U susretu u kojem su dominirali napadi, Francuzi su pametnom igrom na Ajincu obavili dobar dio posla, priključili su se još neki igrači i Latvija nije imala šanse.

U drugom poluvremenu Latvijce je napokon krenuo šut i vratili su se na jednoznamenkast zaostatak, ali Francuska ipak nije dopustila veliki preokret te je privela utakmicu kraju bez stresova.

Za simpatične Latvijce kobno je bilo prvo poluvrijeme u kojem su Francuzi pobjegli na ipak preveliku razliku. Napokon su pokazali svoj napadački Arsenal i već u završnici prve četvrtine bili su na vrlo visokih 29:13.

U završnici prvog poluvremena Francuska je imala i ogromnih plus 20 (52:32), a Strelnieks je tricom dvije sekunde prije odmora postavio 52:35 za konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu počeli su i Latvijci igrati napad pa su tako već do kraja treće dionice stigli na jednoznamenkasti zaostatak i tako nagovijestili znatno zanimljivijih posljednjih deset minuta.

Ipak, Francuska je bez većih problema kontrolirala rezultat, četiri minute prije kraja bila je na 93:79, imala napad za još višu prednost, koji nije iskoristila što bi i bila potvrda pobjede.

Sve što je Latvija napravila u završnici bilo je smanjenje na 98:91, minutu prije kraja Freimanis je pokušao brzom tricom dodatno približiti svoju reprezentaciju, ali nije bio precizan i kada je na drugoj strani Parker položio za 100:91, priči je bio kraj.

U francuskim redovima Ajinca je upisao 25 poena i pet skokova, Parker je dodao 23 poena, a Batum 19 poena, deset skokova i šest asistencija. Kod Latvije Dairis Bertans je ubacio 28 poena, a Janis Strelnieks 14.

• narada10814.09.2013. u 10:58
    hehe welcome to the Tony Parker show, malo koreografije kod onog koša u zadnjem djelu.
    narada108
  • bubici14.09.2013. u 08:57
    Napokon su pokazali svoj napadački Arsenal i već...zašto je ovo velikim slovom? Pa nisu doveli nogometni klub na utakmicu :) Inače, kriminal od košarke, to nema veze s taktikom i obranom kod obje ekipe.