Ukrajina iznenadila Srbiju i vratila se u četvrtfinalni vlak

Bernard Jurišić • petak, 13.09.2013.

Iako su prije dva dana na otvaranju drugog kruga potopljeni od Latvije s čak 34 razlike, Ukrajinci su 48 sati kasnije bili potpuno druga momčad. Nakon kvalitetnih 40 minuta pobijedili su Srbiju i vratili se u četvrtfinalni vlak...

Košarkaši Srbije propustili su pobjedom protiv Ukrajine ostati jednu pobjedu udaljeni od najbliže pratnje u borbi za prvo mjesto skupine E Europskog prvenstva u košarci. Ukrajinci su samo 48 sati nakon potopa protiv Latvije odigrali dobru utakmicu i pobjedom 82:75 vratili se "četvrtfinalni vlak".

Prvo poluvrijeme proteklo je u egalu, a Ukrajinci su se prvi put malo odvojili u 18. minuti, kad su imali 41:35. Na poluvrijeme su ipak odnijeli samo jedan poen prednosti.

Otvaranje drugog poluvremena bilo je ključnan period utakmice. U šest i pol minuta Ukrajinci su serijom 14:4 otišli na dvoznamenkastu prednost (55:44) i uspješno održavali Srbe na rezultatskom razmaku koji nije nudio mogućnost drame u završnici.

Ukrajinci su ovom pobjedom opet došli ispred Latvije, koja mora iščupati još jednu pobjedu protiv Francuske ili Belgije u zadnja dva kola kako bi mogla računati na četvrtfinale.

Ukrajinu su predvodili Maxym Korniyenko s 21 poenom i 8 skokova, Eugene Jeter je ubacio 20. Kod Srbije je najbolji bio Nemanja Bjelica s 22 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

• Obrisan korisnik16.09.2013. u 13:38
    Uzitak znaci, ok. Ja rekao nesto mrsko i tesko, pa sam pretpostavio da ti je dosadno i da ne volis da pises tako hehe. Ove godine CSKA, Fener i Real glavni favoriti. Barcelona ako se dobro secam otpustila one likove sto me nerviraju Volasa i sad mi stade mozak onaj levak a bradicom haha. Doveli... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 18:29
    A gust (sh) je užitak. A Bodiroga nije play... pa kako nije kad je kod njega lopta i organizira napad. Možda je igrao u paru sa playem ali u konačnici kad god je bila frka on je organizirao napade. Doduše po toj logici bi mogli i Krešu Ćosića nazvati playem bez obzira ko prevodi loptu preko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 14:45
    Jeste slazem se od njega je polazilo u ekipi. Izvini samo ne znam sta je gust? Jel to kao nesto tesko, mucno? Pazi Teo je prosao sve selekcije i koliko se secam jedan sto je igrao sa njim je pricao da su gubili 8 razlik, a minut je bio do kraja tako nesto, svi pali, Teo trazi loptu pogadja dve... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 11:30
    Evo i nastavak.... moram priznati da mi je gušt vodit ovakve rasprave. Teo ima strašna dodavanja pogotovo od poda u reket. To u Europi može napravit samo par igrača.. Rubio npr. Takve stvari oduševljavaju svakog ali kad se utakmice lome to treba ostaviti po strani i igrati najjednostavnije. Igrati... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 10:48
    Zoki - Teo dilema je stvar ukusa. Obojica su vrhunski igrači. Ako mogu još nešto dodati Zoranu u korist je.. da je razigrao prosječne Himkijeve centre i podigao im i cijenu i samopouzdanje tako da im je davao tako savršene lopte da su ovi samo trpali. Tu mislim i na Australca i Rusa i oba Amera... [više na forumu]