Španjolska "uništila" Srbiju i prvo četvrtfinale ostavila bez imalo neizvjesnosti

Bernard Jurišić • srijeda, 18.09.2013.

Niti zrno neizvjesnosti ni u jednom trenutku prvog četvrtfinala Europskog prvenstva u košarci nije bilo. Španjolska je "uništila" Srbiju već u prvom poluvremenu, a u drugom je imala i do 40 poena prednosti

Branitelj naslova prvaka Europe, reprezentacija Španjolske, prvi je polufinalist Europskog prvenstva u Sloveniji. I to u kakvom stilu! Španjolci su 30 minuta "gazili" Srbiju, imali prednost od 40 razlike i onda se u posljednjoj četvrtini - odmarali.

Od prvog napada Španjolci su krenuli žestoko, a prednost je iz minute iz minutu rasla praktično do kraja treće trećine. 0:8, 2:17, 17:40, na poluvremenu su Španjolci već imali 25 poena prednosti (23:48).

I u trećoj četvrtini nastavilo se "bombardiranje" srbijanskog obruča. Drugo poluvrijeme Španjolci su otvorili s 10:0 (23:58), a u 27. minuti španjolska prednost dosegnula je gotovo nevjerojatnih 29:69. 40 razlike! Srbija nije imala apsolutno nikakav odgovor na španjolske napade, momčad Dušana Ivkovića bila je apsolutno nemoćna.

U posljednjoj četvrtini Španjolci su ipak malo popustili, ubacili u nižu brzinu i počeli se odmarati za polufinale koje će igrati protiv boljega iz večerašnjeg okršaja između Slovenije i Francuske.

Sergio Rodriguez je utakmicu završio s 22 poena i četiri asistencije, Rudy Fernandez je zabio 19, a svi su se Španjolci osim Xavija Reya upisali među strijelce. Za Srbiju su po 11 poena ubacili Anđušić i Katić.

• interreg19.09.2013. u 14:02
    E moj brdjane, vrhunski sport je odavno igracka u rukama politike. To bi valjda svima trebalo biti jasno a da ja idem na srpske portale kao Hrvat (nisam nikada bio) ne bi se cudio ako me netko bas i nevoli i nema razumjevanja za moje probleme...
    interreg
  • Obrisan korisnik19.09.2013. u 13:13
    @kiddjason2A gdje si ti "koji na brdu stoji" vidio taj ogromni izljev mržnje kod "Viteza Matana". Pa ovaj ti govori koliko je bio zgrožen izljevima mržnje na EP u Srbiji prema našem "mladom timu". Pa svi smo gledali tu prvenstvo i tu krađu za Španjolce. Vaši navijači su se veselili kad su naši... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.09.2013. u 12:33
    Ovaj što na brdu stoji drži moralnu bukvicu. Pa dečko jel ti sa tvog svog brda nečuješ da JEDINO Srpski navijači fučkaju tuđim himnama ! To nitko drugi ne radi. To ti je primitivizam . Poslije ove blamaže imaš hrabrosti popovati ljudima. Šta bi bilo da ste pobjedili ?? Ko bi to mogao slušati ?
  • Obrisan korisnik19.09.2013. u 12:03
    srbi se predali i prije početka tekme....nisam to očekivao od drčnih 20-godišnjaka. ali kako je netko već napisao ovdje...lako španjolcima mljeti, kada povedu s +15, a protivnik u grču, punih gača. s njima treba strpljivo, uspavati ih i dovesti u egalu do zadnje četvrtine. tada oni postaju... [više na forumu]
  • Mihalj19.09.2013. u 10:20
    a vidi ovog pravednika što se raspisao. samo mi reci di si ti to vidio mržnju? Čovjek se samo veseli što ste ispali zbog događanja iz 2005. kad se cijela dvorana sprdala sa sudačkom pljačkom na našu štetu i veselila se što smo ispali, da ne govorim o mržnji koja se iskazivala.. nešto slično bilo je... [više na forumu]