Josip Piršljin • subota, 21.09.2013.

Odigrano je još pet utakmica šestog kola Bundeslige. Wolfsburg je na svome terenu upisao pobjedu 2:1 protiv Hoffenheima za koju je najzaslužniji Ivica Olić s dva pogotka. Borussia Dortmund više nema maksimalan učinak jer je remizirala u Nürnbergu, a visoku pobjedu upisao je Bayer Leverkusen.

Wolfsburg je na Volkswagen Areni uspio pobijediti Hoffenheim i preskočiti na prvenstvenoj ljestvici. Gostujuća momčad je povela, no junak Vukova bio je hrvatski reprezentativac Ivica Olić koji je s dva pogotka preokrenuo utakmicu i donio pobjedu zelenima. To su mu bili treći i četvrti gol ove sezone u Bundesligi.

Hoffenheim je došao do početnog vodstva u 15. minuti kada je Modeste pogodio mrežu Benaglija, a Wolfsburg je izjednačio pred kraj prvog poluvremena. Olić je iskoristio jednu odbijenu loptu u sredini šesnaesterca i pospremio je u gol.

Vrlo brzo nakon početka drugog dijela, u 48. minuti, Olić je zabio svoj drugi gol na susretu kojim je njegova momčad povela. Pretrčao je gostujućeg braniča i vrlo lijepo prebacio vratara Casteelsa za 2:1. Do kraja se više rezultat nije mijenjao, a Olić je napustio igru u 86. minuti. Ivan Perišić je odigrao drugih 45 minuta za Vukove.

Vodeća Borussia više nema maksimalan učinak. Očekivala se pobjeda protiv Nürnberga koji je imao tek tri boda uoči utakmice. No, domaći su pružili dobar otpor i na kraju su protiv doprvaka Europe izborili rezultat 1:1. Žuto-crne je u vodstvo doveo Schmelzer u prvom poluvremenu, a za domaće je u nastavku izjednačio Nilsson.

Derbi sjevera igrao se između HSV-a i Werdera, a bodove su na kraju uzeli igrači iz Bremena. Milan Badelj se vratio u početni sastav domaćih i odigrao je cijelu utakmicu, ali nije pomogao svojoj ekipi da izbjegne već četvrti poraz ove sezone. Petersen je zabio dva gola za 2:0 pobjedu Werdera. Mateo Pavlović nije konkurirao za ovaj dvoboj.

Bayer iz Leverkusena je bio uvjerljiv protiv Mainza u gostima. Apotekari su slavili s 4:1 uz odličnu igru Australca Robbieja Krusea koji je zabio dva pogotka i jednom bio asistent. Za Bayer su još bili precizni Lars Bender i Kiessling, dok je za domaće utješni pogodak u 82. minuti postigao Malli.

Hannover je na HDI Areni ugostio Augsburg i svladao ga 2:1 premda su igrači Markusa Weinzierla vodili od 51. minute golom Verhaegha iz penala. No, domaći preokreću preko Sobiecha i Husztija i upisuju 12. bod ove sezone.

• Obrisan korisnik24.09.2013. u 01:14
    ti si krele neki jel? jučer krenuo na forum a danas popio svu pamet svijeta.... ili si balav ili si stariji a opet ostao balav...još nijedan normalan komentar nisi dao, ok, dao si ih tek pedesetak,a već mi strašno ideš na živce....
  • Obrisan korisnik22.09.2013. u 12:03
    radije bih u ekipi olica koji trkom i nosem za dobro postavljanje uvijek pravi probleme protivniku nego nekog talenta kao npr samir
  • Obrisan korisnik21.09.2013. u 20:28