Bundesliga, 6. kolo, 21.09.2013, 18:30 h
Schalke 04
Schalke 04 0:4 Bayern
Bayern

Ivan Pavić • subota, 21.09.2013.

U šestom kolu njemačke Bundeslige Schalke 04 je na svom stadionu dočekao Bayern iz Münchena za koji je Mario Mandžukić odigrao 81. minutu i pritom se upisao u strijelce postigavši pogodak za 0:2 u 22. minuti...

Od samog početka krenulo se otvoreno s obje strane, Pep Guardiola postavio je i ovaj put svog kapetana Phillipa Lahma na mjesto u veznom redu, dok je Rafinha zaigrao na mjestu desnog beka. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić krenuo je od prve minute u vrhu napada, a u 81. minuti zamijenio ga je Pizarro.

U prvih 20 minuta utakmice nije se moglo naslutiti kakva katastrofa čeka momčad u plavom. Imali su i oni svojih prilika, ali nisu ih iskoristili.

Prvi je mrežu domaćih načeo Schweinsteiger u 21. minuti na asistenciju Robbena nakon udarca iz kuta. Već u idućoj minuti Bayern je udvostručio vodstvo pogotkom Mandžukića. Alaba je ubacio s lijeve strane, a Mandžukić u svom već prepoznatljivom stilu glavom šalje loptu u mrežu Hildebranda.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a u nastavku je na 0:3 povisio Ribery u 75. minuti. Opet je asistent bio Alaba dodavanjem s lijeve strane, a Francuzu nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu.

Konačnih 0:4 postavio je Pizarro u 84. minuti nakon što je Müller, na kojeg je izašao Hildebrand, uspio dodati loptu do napadača Bayerna koji s 12-13 metara lagano postiže pogodak u nebranjenu mrežu.