Sportnet • subota, 28.09.2013.

Nepredvidivost engleske Premier lige još je jednom dobila potvrdu ovog subotnjeg poslijepodneva, jer obje su momčadi iz Manchestera pretrpjele poraze. Manchester United upisao je treći poraz u samo šest kola, pred svojim navijačima poražen je od WBA, a neočekivani poraz pretrpio je i Manchester City na Villa Parku. Dejan Lovren upisao je novih 90 minuta u dresu Southamptona koji je pobjedom nad Crystal Palaceom skočio na četvrto mjesto.

Teško je sjetiti se kada je posljednji put Manchester United zvižducima ispraćen sa svoga travnjaka, baš kao što se teško sjetiti kada je posljednji put West Bromwich Albion pobijedio Crvene vragove. Momčad koja je rezultatom 5:5 u posljednjem kolu prošle sezone ispratila u mirovinu Alexa Fergusona, dobrodošlicu Davidu Moyesu poželjela je pobjedom na Old Traffordu, prvom nakon 35 godina!

Ne samo da su svladali aktualnog prvaka, igrači West Bromwicha bili su bolji suparnik koji je zasluženo odnio sva tri boda i braniteljima naslova nanio treći poraz u samo šest kola, što je podatak kojeg će teško sakriti čak i pobjeda nad Liverpoolom sredinom tjedna.

United se još jednom mučio, izgledao bezidejno kao i većim dijelom ove sezone i na odmor otišao bez pogodaka, a zatim je u 54. minuti Morgan Amalfitano prošao kroz obranu domaćina i sjajnim potezom svladao Davida De Geu za vodstvo gostiju od 1:0.

United se vratio samo tri minute kasnije zahvaljujući odličnom slobodnom udarcu Waynea Rooneyja i činilo se da će ulaskom Robina van Persieja stvari sjesti na mjesto, no po pobjedu su krenuli gosti i posve zasluženo do nje i došli. Saido Berahino zakucao je u 67. minuti loptu u mrežu s dvadesetak metara nakon prekrasne akcije gostiju i osigurao Baggiesima drugu pobjedu u prvenstvu.

Novi poraz Cityja, Lovren i Southampton četvrti

Rijetki su vikendi kada obje momčadi iz Manchestera upišu poraze, no Unitedov susjed City također je poražen na Villa Parku. Pellegrinijeva momčad dvaput je u rukama imala vodstvo, ali i terensku dominaciju, no Aston Villa se dvaput vratila i uzela tri boda.

Ogromnu dominaciju City je "naplatio" u posljednjoj minuti prvoga dijela pogotkom Yaye Tourea, no Karim El Ahmadi vratio je Villu u igru početkom nastavka. U 56. minuti Edin Džeko pogodio je za 2:1 gostiju, no tada je uslijedio preokret Ville.

Prvo je Leandro Bacuna izjednačio iz slobodnog udarca u 73. minuti, a erupciju oduševljenja na Villa Parku dvije minute kasnije uzrokovao je pobjednički pogodak Andreasa Weimanna.

Dejan Lovren ponovno je upisao 90 minuta u dresu Southamptona, koji je i ove subote nastavio s odličnim nastupima u prvenstvu. Sveci su pobjedom nad Crystal Palaceom došli do nova tri boda i čak četvrtog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Sve je riješeno u samo dvije minute početkom drugog dijela, kada je Dani Osvaldo prvim pogotkom u dresu Southamptona načeo goste, a Ricky Lambert potom osigurao bodove.

Mladen Petrić dobio je nešto više od pola sata na travnjaku KC stadiona u Hullu, gdje je West Ham upisao minimalan poraz od istoimenog domaćina. Susret je odlučen kontroverznom odlukom glavnog suca Kevina Frienda, koji je procijenio da je Joey O'Brien u šesnaestercu gostiju počinio prekršaj nad Robbiejem Bradyjem.

Ignorirajući poslovicu da kazneni udarac ne bi trebao izvoditi igrač na kojemu je načinjen, Brady je loptu postavio na bijelu točku i odlučio susret u korist Hull Cityja.

Još jedan novi prvoligaš ovu će subotu zapamtiti po dobrome, Cardiff City je na gostovanju kod Fulhama došao do čitavog plijena rezultatom 2:1. U 12. minuti gosti su poveli pogotkom Stevena Caulkera nakon kornera, Brian Ruiz je izjednačio neposredno prije odmora, a zatim u sudačkoj nadoknadi utakmice Jordon Mutch fantastičnim pogotkom donio bodove Velšanima.

• Obrisan korisnik29.09.2013. u 18:14
    daj se uhvati goblena bolje - o tome više znaš nego o nogometu a posebno engleskom...
  • Obrisan korisnik28.09.2013. u 23:31
    Nema više ni pomoći sudaca kada ide loše i evo njih na 12.mjestu.Sa ovom momčadi ni nemogu bolje.Sad se vidi koliko su bili protežirani od strane sudaca i saveza dok je bio Ferguson ova je momčad bila prva.Nisu zaboravili igrati nego su limitirani.
  • Obrisan korisnik28.09.2013. u 21:38