Premiership, 6. kolo, 30.09.2013, 21:00 h
Everton 3:2 Newcastle
Newcastle

Uragansko prvo poluvrijeme dovoljno Toffeesima za nastavak niza neporaženosti

Josip Tolić • ponedjeljak, 30.09.2013.

U posljednjoj utakmici šestog kola Premiershipa Everton je na Goodison Parku nastavio niz neporaženosti slavljem nad Newcastle Unitedom 3:2. Domaćini su pitanje pobjednika praktički riješili u prvom dijelu kada su zabili tri pogotka, a gosti su u završnici smanjili na samo gol zaostatka, no preokreta nije bilo.

Bez Nikice Jelavića u kadru (utakmicu pratio s klupe za rezervne igrače) Everton je uspješno nastavio niz neporaženosti šestu utakmicu zaredom. U posljednjem dvoboju kola odigranom na Goodison Parku Toffeesi su svladali Newcastle United 3:2 i došli na četvrtu poziciju u Premier ligi.

Ključni čovjek dvoboja za momčad Roberta Martíneza bio je Chelseajev igrač na posudbi, Belgijac Romelu Lukaku. Već u petoj minuti donio je prednost plavima nakon što je Mirallas probio desni bok i ubacio, a mladi napadač elegantno pospremio loptu uz bliži kut.

Domaća prednost povećana je malo poslije polovice prvog poluvremena. Opet je Lukaku sudjelovao u akciji, ovaj put kao asistent za Barkleyja koji u čistoj situaciji pogađa za 2:0. Kad je desetak minuta potom Lukaku nakon sjajnog ispucavanja Howarda pogodio za velikih 3:0, činilo se kako Svrakama prijeti pravi potop, no to se nije dogodilo.

Šest minuta nastavka bilo je dovoljno gostima da zabiju pogodak kojim će se vratiti u igru. Bilo je to pravo malo remek-djelo Francuza Yohanna Cabayea koji je udarcem s 20-ak metara iskosa pogodio same suprotne rašlje domaćih vrata i vratio uzbudljivost u utakmicu.

Newcastle ipak nije uspio nastaviti u istom tonu sve do samog finiša utakmice, stoga je Rémyjev gol iz blizine nakon Debuchyjeve asistencije glavom bio samo počasni pogodak.

Everton je tako u šestoj prvenstvenoj utakmici ove sezone ostao jedina neporažena momčad Premiershipa i drži sjajnu četvrtu poziciju s tri boda zaostatka za vodećim Arsenalom, dok su izabranici Alana Pardewa drugim porazom u nizu i trećim ukupno ostali na slabom 16. mjestu sa sedam bodova.