Premiership, 6. kolo, 28.09.2013, 13:45 h
Tottenham
Tottenham 1:1 Chelsea
Chelsea

Sportnet • subota, 28.09.2013.

Sjajan, dinamičan gradski londonski derbi odigrali su na White Hart Laneu nogometaši Tottenhama i Chelseaja i na kraju podijelili bodove rezultatom 1:1. Neodlučen ishod na kraju je i najpošteniji s obzirom da su i jedni i drugi odigrali po jedno odlično poluvrijeme.

Dvoboj mentora Josea Mourinha i njegova nekadašnjeg učenika Andrea Villas-Boasa na kraju je ipak ostao bez pobjednika. Prvo je poluvrijeme na White Hart Laneu pripalo Tottenhamu, a drugo nogometašima Chelseaja, pa rezultat možda i najbolje oslikava zbivanja na terenu, premda je pogodaka i s jedne i druge strane svakako moglo biti još.

Tottenham je sjajno otvorio utakmicu, Chelsea se teško nosio s rastrčanim domaćim sastavom i mnoštvom kratkih dodavanja, a takva je igra u 19. minuti Spursima priskrbila vodeći pogodak. Asistent je bio Roberto Soldado, a Gylfi Sigurdsson sjajno se snašao i pogodio za 1:0.

Četiri minute kasnije moglo je biti 2:0, no Branislav Ivanović u posljednji je tren očistio loptu ispred Paulinha. Chelsea se uspio oporaviti tek u završnici prvoga dijela i zaprijetiti preko Edena Hazarda, a poluvrijeme je zaključio Paulinho vratnicom nakon još jedne sjajne akcije domaćina.

Mourinho je tijekom odmora promijenio stvari, ubacio u posljednje vrijeme neshvatljivo slabo iskorištenog Juana Matu i stvari su se okrenule u korist Bluesa. Gosti su prijetili preko probuđenog Fernanda Torresa, koji je ulazio u prilike i stvarao ih suigračima, a Mata je na koncu odigrao ulogu kod izjednačujućeg pogotka Chelseaja.

Španjolac je iz slobodnog udarca u 65. minuti sjajnim ubačajem našao Johna Terryja, a kapetan gostiju glavom donio izjednačenje. Chelsea je mogao odnijeti i čitavi plijen, u završnici utakmice Torres je odličnom loptom uposlio Andrea Schürrlea, no u situaciji jedan na jedan kao pobjednik je izašao Hugo Lloris.

Susret je zaključen kontroverzom u režiji suca Mikea Deana, koji je nakon zračnog dvoboja Torresa i Vertonghena drugi žuti karton dodijelio Španjolcu i poslao ga na rano tuširanje. Tottenham u preostalih desetak minuta ipak nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć, pa su oba kluba pojačali svoj "konto" za po jedan bod.

• Obrisan korisnik28.09.2013. u 20:21
    ovaj jan vertonghen teška sirovina,kolko je torres ušao u njega tolko je on i u torresa u zračnom duelu,samo što je ovaj glumio ko u holivudu,a sudac mike dean nasjeo na to. da se pita mene i 99% navijača to je bio običan duel,normalno žestoki kad je derbi.
  • teletabis8928.09.2013. u 17:07
    Pobjeda Arsenala baš i nije sigurna jer Swansea zna odlično odigrati protiv najjačih, treba se samo sjetiti da su dobili Valenciu 3:0 na Mestalli.