Kristijan Musa • nedjelja, 24.11.2013.

Subotnji program 13. kola talijanske nogometne Serije A činila si tri susreta. Sve je počelo gradskim derbijem u Veroni, u kojemu je slavio Chievo, dok su nešto kasnije bodove „prosuli“ i Milan i Napoli, obje momčadi na svojim travnjacima. Dok Napolitanci do kraja kola strahuju za prepuštanje trećeg mjesta, Milan se preselio u donji dom ljestvice.

Milan je odigrao jednu izvrsnu nogometnu predstavu na svome San Siru u susretu protiv Genoe, no sreća nije htjela poći na njihovu stranu. Rossoneri su prvi stigli u vodstvo, kada asistenciju Nigela de Jonga, sjajno prihvaća i još bolje realizira Kaka. Slavlje domaćih ipak nije trajalo dugo, jer je Šime Vrsaljko samo četiri minute potom iznudio kazneni udarac, kojeg je sigurno realizirao bivši igrač Milana Alberto Gilardino.

Domaći su nakon izjednačujućeg pogotka gostiju igrali bolje, agresivnije te sa željom da do poluvremena vrate prednost ponovno na svoju stranu. U par dobrih situacija bio je Mario Balotelli. Napadač Milana je najprije pokušao škaricama, zatim uputio kvalitetan šut kojeg je obranio odlični vratar gostiju Mattia Perin. No, najizgledniju situaciju za novo vodstvo Milana je Balotelli imao u 36. minuti, kada je najprije iznudio jedanaesterac uz izravni crveni karton Manfredinija, da bi ga par trenutaka kasnije nekvalitetnim udarcem propustio pogoditi.

I u drugom poluvremenu su domaći nastavili istim tempom. Imali su mnoštvo izglednih i konkretnih prilika za pogodak, ali lopta jednostavno nije htjela ući u gol. U dvjema gotovo stopostotnim prilikama našao se Alessandro Matri, ali je bio vrlo neprecizan. U konačnici je Milan imao čak 39 udaraca prema gostujućim vratima, deset njih u okvir, za razliku od dva udarca Genoe uz jedan pogodak. Iako su domaći bili i više nego uvjerljivija momčad na travnjaku, morali su podijeliti bodove i zasjesti za 11. mjesto Serije A.

Iznenađenje su priredili i igrači Napolija, koji su također favorizirani ušli u domaći susret s Parmom. Domaći nisu bili toliko uvjerljivi niti su bili bolji od njihovih protivnika, da bi zaslužili puni plijen od tri boda. Gosti su odigrali korektnu utakmicu, realiziravši svoju priliku pred kraj utakmice te se ovom zlata vrijednom pobjedom popeli na deseto mjesto na ljestvici.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Antonio Cassano osam minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka na asistenciju Afriyiea Acquaha. Momčad Rafaela Beniteza nije skupila elemente dovoljne za pogodak unatoč pojedinim prilikama koje je imao prije svih Gonzalo Higuain. Hrvatski nogometaš u redovima Napolija, Josip Radošević odsjedio je svih 90 minuta na klupi Napolitanaca.

Veronski gradski derbi je pak okončan pobjedom gostujućeg Chieva s minimalnih 1:0. Mnogi bi ovaj susret nazvali itekako nezanimljivim i uopće nezrelim za pogotke, dok su gosti svoj pobjednički zgoditak postigli u drugoj minuti sudačke nadoknade preko Dejana Lazarevića. Manuel Pamić nije dobio niti minute na travnjaku u redovima pobjedničke momčadi.