Pletikosa i Milić pomogli Ćorluki i Krešiću da se popnu na vrh ljestvice ruskog prvenstva

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 25.11.2013.

Moskovski Lokomotiv probio se do vodeće pozicije nakon 17 kola ruskog prvenstva. Bivša momčad Slavena Bilića u derbiju je pobijedila moskovski Dinamo i zahvaljujući pobjedi Rostova u Sankt Peterburgu izjednačila se na vrhu sa Zenitom...

Dok Slaven Bilić brine svoje turske brige za kormilom Bešiktaša, njegova bivša momčad, moskovski Lokomotiv, sjajno gura u ruskom prvenstvu.

U derbiju 17. kola Lokomotiv je pobijedio gradskog rivala Dinama pogotkom Damea N'Doyea u 64. minuti i izjednačio se na vrhu ljestvice sa Zenitom na 36 bodova. Vedran Ćorluka je igrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton, Dario Krešić bio je na klupi Lokomotiva.

Pomoć su Ćorluka i Krešić dobili od Stipe Pletikose i Hrvoja Milića. Hrvatski tandem u Rostovu sudjelovao je u iznenađujućoj pobjedi u Sankt Peterburgu 2:0, riješivši sve već do poluvremena pogocima Djakova i Kalačeva. Pletikosa i Milić odigrali su cijelu utakmicu, a Rostov je u "zlatnoj sredini", na devetom mjestu s 23 boda.

Derbi kola igrala su dva najpopularnija moskovska kluba. CSKA je pobijedio Spartak pogotkom Seydoua Doumbije u osmoj minuti i izjednačio se s njim na trećem mjestu s 33 boda.

Zanimljivo je kako su dva donedavno vrlo rasipna kluba iz turbulentnih regija, Anži Mahačkala i Terek Grozni, na posljednja dva mjesta na ljestvici i čeka ih žestoka borba za opstanak u prvoligaškom društvu.

Rezultati 17. kola ruske lige: Zenit - Rostov 0:2, Tomsk - Rubin 0:1, CSKA - Spartak 1:0, Amkar - Kuban 3:1, Lokomotiv - Dinamo 1:0, Ural - Krilja Sovetov 1:1, Anži - Bolga 0:0, Krasnodar - Terek igraju danas.

Ljestivca: 1. Zenit - 36, 2. Lokomotiv - 36, 4. Spartak - 33, 5. CSKA - 33, 5. Amkar - 30, 6. Dinamo - 29, 7. Krasnodar - 27 (-1), 8. Kuban - 23, 9. Rostov - 23, 10. Rubin - 20, 11. Bolga - 18, 12. Krilja Sovetov - 18, 13. Tomsk - 12, 14. Ural - 12, 15. Terek - 9 (-1), 16. Anži - 7.

• Obrisan korisnik25.11.2013. u 20:30
    dajte posložite te rezultate i ljestvice da to na nešto sliči a ne ovako zbrda zdola!!!
  • ZooM25.11.2013. u 20:01