Europska liga, skupina B, 5. kolo, 28.11.2013, 21:05 h, Stadion Čornomorec
Suci: Felix Zwayer, Henschel, Bornhorst, Dankert, Siebert (svi Njemačka)
2:1(0:1) Dinamo
Fatos Beqiraj 20'
Dinamo

Bernard Jurišić • četvrtak, 28.11.2013.

Dinamo je bio 12 minuta udaljen od prve pobjede u skupinama europskih kupova nakon dugo vremena. No, u završnici utakmice u Odesi Čornomorec je dvaput iz prekida kaznio Modre i ubilježio drugu pobjedu protiv hrvatskog predstavnika...

Volodimir Prijomov
27'
6
Leo Matos
46'
9
Anatolij Didenko
74'
Zoran Mamić

Dinamo je dobro otvorio utakmicu u Odesi, kontrolirali su loptu u početku susreta i jednom zaprijetili preko Halilovića. Kruna je stigla u 20. minuti kad je Pinto probio desni bok i pronašao Fatosa Beqiraja u srcu kaznenog prostora, koji matira domaćeg vratara Bezotosnyija

Nakon vodstva Dinama Čornomorec je preuzeo loptu u svoje noge, a najopasnije su zaprijetili u 36. minuti kad je Kovalčuk skrenuo jedan udarac izvan kaznenog prostora, no nije uspio iznenaditi Zeleniku. Nisu domaćini ništa posebno pokazivali, Dinamo je na odmor odnio zasluženu prednost.

Ukrajinci ni u drugom dijelu nisu odavali dojam da imaju ideju kako probiti zadnju liniju Dinama. Štoviše, Beqiraj je u 59. minuti mogao udvostručiti prednost Modrih, ali je situaciju jedan na jedan ovog puta dobio ukrajinski vratar. U 71. minuti je zaprijetio Fernandes, nije bio precizan.

A onda šokantni završetak u kojem je Dinamo ostao bez svega. U 79. minuti korner Bobka Berger glavom podiže na prvoj vratnici, a na drugoj dočekuje usamljeni Oleksij Antonov lako sprema loptu u mrežu s metra udaljenosti.

Potpuni preokret dogodio se u prvoj minuti sudačke nadoknade. Opet je korner bio koban za Dinamo. Nakon ubačaja Prijomova Fontanello je pucao glavom, a Zelenika odbio loptu ravno na prsta Anatolija Didenka koji gura loptu u mrežu za 2:1 i pobjedu Čornomoreca.

Dinamo je tako ostao bez "utješne nagrade" u Odesi, iako je bio najbliže pobjedi od svih pet ovosezonskih nastupa u Europskoj ligi. U posljednjem kolu Modri na svom stadionu dočekuju Ludogorec.