Ante Dubravac • petak, 29.11.2013.

Susretima između Getafea i Levantea te Villarreala i Malage otvoreno je 15. kolo španjolskog nogometnog prvenstva. Getafe je s minimalnih 1:0 došao do vrijednih bodova dok je Malaga u sudačkoj nadoknadi osvojila jedan bod.

Getafe i Levante su u susret ušli s željom da prekinu svoje loše serije i upravo je ta psihološka barijera utjecala na igrače koji u prvih 45 minuta nisu uputili niti jedan udarac u okvir vrata. Domaćini su imali terensku inicijativu i veći posjed lopte, ali se na predah otišlo s početnih 0:0.

I u nastavku dvoboja Getafe je imao kontrolu nad utakmicom, a najopasniji pojedinac bio je Diego Castro koji je uglavnom prijetio udarcima iz daljine. Konačno u 79. minuti grešku gostujuće obrane koristi Castro koji pronalazi Pedra Leona, a bivši igrač Real Madrida zabija za 1:0. Najbolju priliku za izjednačenje gosti su imali u 90. minuti međutim Pintov udarac je zaustavila vratnica.

I dok Villarreal ove sezone ugodno iznenađuje sa svojim igrama i rezultatima nogometaši Malage svojim navijačima priređuju samo razočaranja. Nakon uvodnog ispitivanja snaga prva prava prilika za domaćine viđena je u 23. minuti kada je Uche ostao sam na rubu šesnaesterca, ali gostujući vratar zaustavlja njegov pokušaj.

Još bolju priliku isti je igrač imao nekoliko minuta kasnije, ali iz blizine se nije najbolje snašao. Ipak pritisak domaćina urodio je plodom u 32. minuti kada je Bruno Soriano odlično reagirao na jednu povratnu loptu i neobranjivo pogodio za 1:0 i omogućio svojoj momčadi mirniji odlazak na odmor.

U 67. minuti Pereira Eliseu je dobro pucao iz daljine, domaći vratar je odbio loptu na koju je prvi natrčao bivši igrač Dinama Pedro Morales, ali ni on nije bio precizan. Do kraja susreta Malaga je pokušavala doći do izjednačenja, ali nije bilo opasnosti za Asenja. I kada su već svi očekivali posljednji sučev zvižduk Malaga je došla do izjednačenja. Nakon kornera s desne strane u skoku je najviši Weligton koji postavlja konačnih 1:1.