Barcelona (opet) izgubila, pobjednički pogodak Muniaina

Ivana Strahija • nedjelja, 01.12.2013.
Barcelona (opet) izgubila, pobjednički pogodak  Muniaina

Došao je kraj nizu bez poraza Barcelone, a soli na rep momčadi Gerarda Martina stavio je Athletic Bilbao. Dostajao je za pobjedu jedan pogodak...

U 15. kolu Primere dogodio se i poraz Barcelone, koja tako odmah za vratom ima Atlético Madrid, no ipak ostaje na prvom mjestu tablice zahvaljujući boljoj gol razlici.

Barci je presudio drugi "atletski" klub, Athletic Bilbao, čiji je Muniain primio dobru loptu od Susaete i iz blizine matirao čuvara mreže Barcelone u 71. minuti.

Nakon primljenog gola očekivalo se da Barcelona napravi pritisak, no najbolju je priliku u završnici imao opet domaći igrač, Toquero, kojem je Gurpegi dopremio loptu, no ona je završila sigurno u rukama Barcinog golmana Pinta.

Pobjedom je Bilbao na svom San Mamesu došao do četvrtog mjesta tablice, dok Barceloni ostaje pitati se kako unaprijediti igru nakon dva poraza za redom, jednim u Ligi prvaka od Ajaxa, 2:1 u gostima, te ovog protiv Bilbaa.

U drugoj utakmici večeri, Valencia je s uvjerljivih 3:0 svladala gostujuću Osasunu. Treba ipak napomenuti da su gosti od 16. minute imali igrača manje, nakon što je isključen Punal.

Pa ipak, mreže miruju do same završnice prvog dijela, kad su se gledatelji već pobojali da će na odmor s 0:0. Za Valenciju je semafor pokrenuo Jonas, kojem je za pogodak asistirao Barragan.

I za drugi je gol zaslužan isti strijelac, koji par minuta po povratku na travnjak iz svlačionice diže na 2:0, a svoju sjajnu večer 29-godišnjak zaključuje hat-trickom u 53. minuti.

• Obrisan korisnik02.12.2013. u 14:12
    A jesu se naslikzali i napopikavali jučer (Neymar barem triput, od toga dvaput u izglednim situacijama)... Već dugo nisam vidio takav kaos u igri Barce... No, drago mi je da pokušavaju igrati nešto drugo u odnosu na tiki-taku... Athletic fantastičan!
  • Obrisan korisnik02.12.2013. u 13:34
    nejasno je zasto martino(ako vec minja)to radi 12-13 min.prije kraja iako se i ranije vidi da svi lose igraju...nemos ti doc u bilbao i stvorit jednu sansu pa se nadat bodovima,bilbao je zasluzio i uvjerljivije dobit a barca je upala u mini krizu
  • Mithrandir02.12.2013. u 10:18
    Odlićna, zaslužena pobjeda Baska. Kakav presing po cijelom terenu su u stanju ti mladići iz Bilbaa igrati. Stvarno odlićna i zanimljiva utakmica za pogledati.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik02.12.2013. u 10:07
    ne znam šta je ovim navijačima barcelone, pa gostovaje u bilbau je i realu i barci među 2-3 najteža u ligi.. ako nisi 100% ostavit ćeš bodove tamo.. ili su ovi iz barcelone mislili osvojit prvenstvo sa 110 bodova..
  • Obrisan korisnik02.12.2013. u 09:26
    I tako je to kad trener vadi 2 najbolja igraca iz igre xavija i iniestu i ubacuje neku djecu neiskusnu a ima nepovoljan rezultat,, deff ne stima nesto u Barci ..