Ivor Krapac • subota, 30.11.2013.

Madridski Real zadržao je priključak s vodećom Barcelonom i drugoplasiranim gradskim rivalom Atleticom u španjolskom prvenstvu. Predvođena Garethom Baleom, momčad Carla Ancelottija je u 15. kolu pred svojim navijačima nadigrala Valladolid, koji nije bio ozbiljnija prijetnja favoritu. Celta je također proslavila domaću pobjedu, u ogledu s Almerijom...

Drugu utakmicu zaredom bez pomoći ozlijeđenog Cristiana Ronalda, madridski Real pokazao je da ga nedostatak najboljeg igrača neće previše izbaciti "iz tračnica". Madriđani su ranije ovog tjedna u Ligi prvaka nadjačali Galatasaray, a bez Ronaldove pomoći, u subotu navečer su u 15. kolu španjolskog prvenstva bez većih problema izašli na kraj s Valladolidom. Gostujuća momčad napustila je Santiago Bernabeu s porazom s 4:0.

S novom ligaškom pobjedom, momčad Carla Ancelottija popravila je ovosezonski učinak u Primeri na 37 bodova, tri manje od Barcelone i madridskog Atletica. Vodeća Barcelona ima i utakmicu manje, koju će odigrati u nedjelju protiv Athletica u Bilbau.

Luka Modrić je u subotu odigrao cijeli susret u veznom redu Ancelottijeve momčadi.

Kako se i očekivalo, Real je od prve minute počeo tražiti pogodak, s nekoliko prijetnji u ranoj fazi utakmice. Najopasnija se dogodila u petoj minuti, kada je Angel di Maria udarcem s malo više od 20 metara udaljenosti uzdrmao okvir gola. Srećom za suparničkog vratara Diega Marina, lopta se od prečke odbila ispred gol-linije, pa su gosti bez posljedica izdržali početni pritisak Madriđana.

Poslije razdoblja nešto mirnije igre, Real je došao na svoje u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena. Valladolid je prvi put kapitulirao u 33., kada je Di Maria uputio oštar udarac iz teškog kuta s lijeve strane, Marino je odbio loptu, a Gareth Bale bio je na pravom mjestu u pravo vrijeme za Madriđane i glavom zabio za domaćih 1:0.

Nepune tri minute kasnije Bale je bio u ulozi asistenta za Realovo povećanje. Velšanin je uputio vrlo precizan centaršut s desne strane, a Karim Benzema utrčao je ispred suparničkih obrambenih igrača i još jednim pogotkom glavom donio Madriđanima 2:0.

Real je riješio sve dvojbe o pobjedniku u 64. minuti. Gareth Bale je na lijevoj strani pronašao Marcela, koji je poslao prizemnu loptu u sredinu kaznenog prostora, a nakon što je Jesus Rueda kratko odbio loptu, Bale je ponovno bio na pravom mjestu za svoju momčad. Velšaninu nije bilo teško drugi put ove večeri poslati loptu u suparničku mrežu.

S 3:0 na semaforu, jedino pitanje do kraja susreta ostalo je hoće li biti još golova. Real je i dalje češće bio u napadu, dok je na drugoj strani u rijetkim pokušajima prijetio jedino Marokanac Zakarya Bergdich.

Madriđani su u 89. minuti došli do posljednjeg pogotka na utakmici, a strijelac je ponovno bio Gareth Bale. Velšanin je upotpunio hat-trick na Marcelovu asistenciju s lijeve strane, u situaciji u kojoj je Diego Marino bio sasvim nemoćan.

U ranijem dijelu subotnjeg programa Celta je slavila pred svojim navijačima, s 3:1 protiv Almerije, koja je i dalje u opasnoj zoni, s prikupljenih 12 bodova u dosadašnjih 15 kola. Celta je ovom pobjedom stekla malu prednost pred društvom najugroženijih, sada s 15 bodova u ovosezonskim nastupima u prvenstvu.

Momčad iz Viga ostvarila je željeno uz preokret, nakon što je Suso u devetoj minuti zabio za gostujućih 1:0. Za pobjedu momčadi Luisa Enriquea pobrinuli su se Fabian Orellana (26'), Borja Oubina (49') i Charles (59').