Espanyol 1:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Real Sociedad preokretom do pobjede u predgrađu Barcelone

Ivor Krapac • nedjelja, 01.12.2013.

Real Sociedad proslavio je šestu ovosezonsku pobjedu u španjolskom prvenstvu. Klub iz San Sebastiana je u 15. kolu osvojio sva tri boda na gostovanju kod Espanyola, koji je nakon prvog poluvremena bio u vodstvu. No, domaći su pali s dva primljena pogotka u drugom dijelu utakmice...

Tražeći oporavak poslije visokog poraza od Šahtara u Donecku (4:0) u srijedu u Ligi prvaka, nogometaši Real Sociedada u subotu su bili na novom gostovanju. U 15. kolu španjolskog prvenstva sreli su se s Espanyolom na stadionu Cornella-El Prat u predgrađu Barcelone i prošli puno bolje nego u Ukrajini, s pobjedom s 2:1 koja im je donijela uspon na ljestvici.

Real Sociedad se subotnjim uspjehom probio na šesto mjesto, s jednakim brojem bodova kao i sedmomplasirani Getafe (23), ali s boljom gol-razlikom. Espanyol je za sada ostao na devetoj poziciji, s 18 prikupljenih bodova u dosadašnjih 15 kola.

Tijekom prvih 45 minuta bilo je nekoliko prijetnji na obje strane, ali domaći vratar Kiko Casilla i njegov gostujući kolega Claudio Bravo dugo su čuvali svoje mreže nedirnutima. To se promijenilo nakon pola sata igre. Hector Moreno poslao je dubinsko proigravanje, Sergio Garcia propustio je loptu i time zavarao igrače gostujuće momčadi, a Jhon Cordoba zaključio je akciju pravovremenim utrčavanjem iza suparničke obrane i pogotkom za Espanyolovih 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, a u drugom dijelu na teren je izašao puno odlučniji i konkretniji Real Sociedad.

Gosti iz San Sebastiana su se za prvi plod takvog svojeg pristupa izborili u 69. minuti. Nakon izgubljene lopte Javija Lopeza, Carlos Vela uputio je centaršut s desne strane, a Antoine Griezmann iskoristio je loš izlazak Kika Casille i glavom zabio za 1:1.

Poslije po jedne propuštene izgledne prilike na svakoj strani, Real Sociedad je do odlučujućeg pogotka došao u 88. minuti. Ruben Pardo nabacio je slijeva, a na nesreću za domaćine, Christian Stuani nespretno je zakačio loptu, prevario vlastitog vratara i autogolom postavio završnih 2:1 za goste.