Elche
Elche 0:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • subota, 30.11.2013.

Madridski Atletico uživa u izvrsnoj sezoni, a nova tri boda uhvatio je na gostovanju kod Elchea. Kod novaka u najjačoj španjolskoj ligi slavio je s 2:0 slomivši otpor domaćina u drugom poluvremenu...

I Elche i Atletico ušli su u ovaj dvoboj u vrlo dobrom raspoloženju. Elche je sigurnoj sredini ljestvice bez obzira što je u posljednjih nekoliko kola malo pao dok je Atletico na visokom drugom mjestu gdje drži korak s Barcelonom i nalazi se ispred gradskog rivala Reala.

Slijedom toga gosti su i bili favoriti te su to i na travnjaku potvrdili. Na kraju su slavili s 2:0 riješivši pitanje pobjednika u drugih 45 minuta.

U prvom poluvremenu su Madriđani imali tri izgledne prilike, ali Miranda, Turan i Diego Costa nisu pogodili mrežu, no unatoč tome Elche je bio prilično ravnopravan protivnik.

Nastavilo se u sličnom ritmu i u drugom dijelu, ponovno je Diego Costa propustio izglednu priliku u 15. minuti drugog poluvremena, ali ubrzo zatim Atletico je poveo.

U 63. minuti Raul Garcia je zapucao prema domaćem golu, vratar Herrera je morao bolje reagirati, a njegovu nesigurnost je iskoristio Koke koji iz blizine dovodi Atletico do vodstva.

Deset minuta kasnije susret je odlučen. Ovaj put je Adrian dobro pronašao Diega Costu koji ne griješi toliko puta zaredom te pogađa za 2:0 i rješavanje pitanja pobjednika.

Do kraja susreta Atletico je bez problema sačuvao prednost ne dopustivši domaćinu da mu ozbiljno zaprijeti.