Bundesliga, 16. kolo, 14.12.2013, 18:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 3:1 Stuttgart
Stuttgart

Josip Piršljin • subota, 14.12.2013.

Wolfsburg nastavlja s odličnim igrama u zadnje vrijeme i lovom na četvrto mjesto. Ovog je puta svladao Stuttgart 3:1, a posljednji pogodak djelo je hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića koji je na najbolji način iskoristio svojih 20 minuta.

Vukovi su dočekali Stuttgart sa sedam utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu. Momčad Dietera Heckinga bila je u dobroj formi, dok su gosti u zadnje vrijeme pokazali previše oscilacija. Wolfsburg se dobro postavio od početka dvoboja i zasluženo je uzeo sva tri boda.

Hrvatski napadač Ivica Olić bio je u početnoj postavi Wolfsburga, ali u 79 provedenih minuta na terenu nije imao zapaženiji učinak. No, Ivan Perišić ga je zamijenio u postizanju pogodaka. Ušao je u igru u 72. minuti umjesto još jednog strijelca Diega, a to mu je bio drugi ovosezonski gol u Bundesligi.

Domaći su do početnog vodstva došli u 38. minuti. Rodriguez je izveo slobodan udarac s desne strane i tražio nekog od suigrača pred golom Stuttgarta, ali lopta nije nikog dirala i prevarila je vratara Ulreicha. S rezultatom 1:0 momčadi su otišle na predah.

Na 2:0 povisio je Diego u 53. minuti kada se njegov slobodni udarac odbio od gostujućeg igrača i završio u mreži. Nadu Stuttgartu da može izvući nešto više u ovoj utakmici donio je Werner koji je smanjio na 2:1 u 57. minuti.

Ipak, Vukovi su potvrdili osvajanje sva tri boda preko Perišića koji je zabio u 78. minuti. Dočekao je pogrešku gostujućeg braniča i našao se jedan-na-jedan s Ulreichom. On mu je obranio prvi pokušaj, ali hrvatski je reprezentativac uspio ugurati loptu u mrežu za konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik20.12.2013. u 01:18
    bravo perišiću bit ćeš super do prvenstva!!!!
  • ZooM14.12.2013. u 22:55
    Perišić je u posljednje 2 godine igrački stagnirao, trebao je reprezentaciji donjeti kvalitetu i snagu više ali nažalost za sada ništa od toga, vidjeti ćemo što nosi budućnost.
    ZooM
  • Obrisan korisnik14.12.2013. u 22:18
    opet sramota za perišića. opet je promašio čisti zicer 1 na 1. sreća da je golman loše reagirao.
  • Obrisan korisnik14.12.2013. u 21:12
    Krug igraca, nih 13-14 reprezentativaca imaju dobru i odlicnu minutazu i svi su u dobroj ili super formi. Eno je i Gregory u odlicom naletu. Mislin da bi tribalo rijesit mu papire da igra za nas-zadnji vezni kakvog nemamo. Mogli bi SP docekat za 14-15 igraca koji su spremni i u odlicnoj formi... [više na forumu]