Josip Piršljin • nedjelja, 15.12.2013.

Kompletirano je 16. kolo njemačkog prvenstva, a za iznenađenje se pobrinuo Eintracht iz Frankfurta koji je pobijedio na BayAreni. Schalke to nije dopustio u svom susretu protiv Freiburga koji je poražen 2:0.

Nakon što je pobjedom protiv Basela osigurao prolaz u osminu finala Lige prvaka, Schalke je popravio i svoj položaj u Bundesligi. Na Veltins Areni u Gelsenkirchenu gostovao je Freiburg koji nije mogao izvući više od poraza 2:0. Schalke je time ostao u igri za europske pozicije, dok je Freiburg i dalje na mjestu koje vodi u kvalifikacije za ostanak.

Domaća je momčad do vodstva došla pred sami kraj prvog poluvremena, u 44. minuti. Tada je loptu u vlastitu mrežu poslao Höfler i Schalke je na predah otišao s 1:0. Sredinom drugog dijela plavi su povisili svoju prednost kada je Farfan realizirao udarac s bijele točke.

Iznenađenje se dogodilo na BayAreni gdje je drugoplasirani Bayer izgubio od Eintrachta iz Frankfurta koji se nalazi na 15. mjestu. Apotekari su na taj način prekinuli niz od četiri pobjede, a zadnji put su izgubili također od Eintrachta, ali iz Braunschweiga. Očito je kako imaju problema s momčadima s dna tablice.

Hrvatski napadač Srđan Lakić ovog se puta nije našao niti na klupi gostiju koji su poveli sredinom drugog poluvremena preko Russa. Iako su domaći napadali i imali nekoliko dobrih prilika, nisu uspjeli zabiti, a u sudačkoj nadoknadi Eintracht je dobio i jedanaesterac. Ipak, Joselu je pogodio stativu.

• cameosis15.12.2013. u 21:28
    s obzirom na kvalitetu u igračkom kadru, bilo je vrijeme da eintracht napokon proradi i u ligi. pod normalnim okolnostima momčad je između prvih četiri-pet ekipa, samo što se ove sezone reda ozljeda za ozljedom. pobjeda čista kao suza, leverkusen u prvom poluvremenu uopće nije bio na terenu.