MAXtv Prva liga, 17. kolo, 19.12.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), B.Križarić (Čakovec), Fejer (Bjelovar)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:2(0:1) Rijeka
Zoran Kvržić 36'
Andrej Kramarić 63'
Rijeka

Riječani svladali Lokomotivu i 2014. godinu čekaju na drugom mjestu na ljestvici

Branimir Korać • četvrtak, 19.12.2013.

Zaostali susret 17. kola MAXtv Prve lige odigrali su u Maksimiru Lokomotiva i Rijeka, a Riječani su slavili s 2:0. Ovom pobjedom Rijeka je uhvatila Hajduk i 2014. godinu će dočekati na drugom mjestu na prvenstvenoj ljestvici...

Posljednji susret u hrvatskom prvoligaškom nogometu u 2013. godini odigrali su Lokomotiva i Rijeka i to zaostali dvoboj 17. kola. Susret je prvotno odgođen zbog natopljenog terena u Maksimiru u onom istom kolu u kojem zbog istog razloga nisu mogli igrati Istra i Dinamo koji će pak u veljači odrađivati svoj zaostatak.

Riječani su u Zagreb doputovali tražeći tri boda s kojima bi preskočili Hajduka na ljestvici i tako Novu godinu dočekali odmah iza Dinama koji sad ispred Riječana ima pet bodova prednosti s utakmicom manje.

S druge strane Lokomotiva je susret dočekala uz dosta turbulencija, Tomislav Ivković će od petka možda i službeno biti bivši trener Lokosa, a ukoliko se i ostvari ovaj izgledan scenarij, uspješno razdoblje na klupi Lokomotive zaključit će porazom.

Susret je otvoren bez neke velike igre na obje strane i praktički 35 minuta nije se ništa događalo i zabilježeno je tek nekoliko pokušaja opasnijeg ugrožavanja gola, poglavito od strane domaćina.

Onda u 35. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Najveći dio posla odradio je Dario Knežević koji je nakon prodora pronašao Benka, ovaj proslijedio loptu do Kvržića, a on ne griješi i koristi čisti zicer za dovođenje gostiju u prednost.

Bilo je to ujedno sve u prvom poluvremenu u kojem se izuzev tog pogotka gostiju nije moglo previše vidjeti.

U drugom dijelu Lokomotiva je krenula odlučnije prema gostujućem golu, međutim riječka obrana, izuzev jedne nespretne reakcije Bertoše, nije imala problema s odbijanjem domaćih napada.

U 62. minuti susret je i odlučen i to su gosti ponovno bez nekog velikog pritiska stigli do pogotka. Bertoša je ovaj put bio u ulozi asistenta, dobro je ubacio na dalju vratnicu gdje je Kramarić dobro reagirao i bez problema svladao Šarliju.

Bilo je to ujedno i sve vrijedno spomena u susretu koji nije mogao kvalitetom zadovoljiti, ali Riječani definitivno neće mariti za dojam. Tražili su tri boda i uzeli su ih. Lokosi će sada pričekati petak kada bi mogli saznati ime novog trenera ili će možda ipak doći do preokreta i Ivković ostane na klupi. Priča o treneru je u Lokomotivi danas ipak bila veća priča od dvoboja s Rijekom.

• Obrisan korisnik20.12.2013. u 23:33
    e moj heretik...Rijeka će sigurno na proljeće puno bolje igrat i biti glatko druga a možda i sruši Dinama jer je jedina koja to može u ovom trenutku....a i u kupu ima velike šanse....tako da će ova sezona sigurno biti uspješna a uz 2-3 pojačanja se može opet plasirat u EL i bit opet ozbiljan... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.12.2013. u 19:18
    @ heretika... a ti se nisi trebao javiti...
  • Obrisan korisnik20.12.2013. u 15:57
    Rijeka nije dobila ni hajduk ni dinamo ove sezone (a nisu dobili ni split...a ni lokose do jučer koji su vjerojatno bili u određenom šoku zbog događanja u klubu vezano za razočaranog Ivkovića). Nisu dobili nijednu utakmicu u liga uefe skupini. Nisu postigli nijedan gol u gostima uefa skupine. Šta... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.12.2013. u 00:06
    Kramarić sve češće zabija, drago mi je i za njega i za Tomečaka da su pokazali da su i u Dinamu imali mjesta ali nikada nisu dobili pravu priliku.
  • sportoz19.12.2013. u 22:51
    Velika šteta za onih šest bespotrebno prosutih bodova. Bila bi to mrtva utrka s braćom Dalton...